לאחר היעדרות של שנים משוק המכוניות המשפחתיות האירופי, פיאט חשפה בשנת 2015 את הטיפו החדשה (שיווק ב-2016), מכונית משפחתית המשווקת בשלוש תצורות מרכב: סדאן פשוטה לשווקים מתפתחים והאצ'בק וסטיישן איכותיות יותר עבור מערב אירופה. הטיפו שווקה גם אצלינו, בכל גרסאות המרכב של הדגם ובמחירים תחרותיים יחסית, אך היא לא זכתה להצלחה והשיווק של רוב גרסאות הדגם הופסק די מהר יחסית.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

כעת, פיאט מציגה את דגמי 2021 המחודשים של הדגם אשר זכו למתיחת פנים מקיפה ובהתאם לצו האופנה הנוכחי יש גם גרסת קרוסאובר חדשה לדגם - טיפו קרוס המבוססת על דגם החמש דלתות האצ'בק. מתיחת פנים לדגם כוללת עיצוב חיצוני מעודכן ומודרני יותר, שדרוג טכנולוגי מקיף, מנועים חדשים ועוד. 

 

2021 פיאט טיפו החדשה
מנועים חדשים.

היצע המנועים של הדגם חדש לחלוטין ובשלב ההשקה הוא יכלול מנוע בנזין אחד ושני מנועי דיזל. את מנוע ה-1.4 ליטר של הדגם היוצא (ולמעשה גם את מנוע ה-1.6 ליטר) מחליף כעת מנוע 1.0 ליטר שלושה צילינדרים טורבו (FireFly) בהספק מרבי של 100 כ"ס ומומנט מרבי של 19.4 קג"מ, זאת לעומת 95 כ"ס ו-13 קג"מ במנוע ה-1.4 ליטר של הדגם היוצא. בגזרת הדיזל נמצא את מנוע ה-1.6 ליטר Multijet החדש בהספקים של 95 כ"ס או 130 כ"ס (במקום 120 כ"ס בדגם היוצא).

 

2021 פיאט טיפו החדשה תא הנוסעים
שדרוג טכנולוגי מקיף לתא הנוסעים.

תא הנוסעים לא השתנה בעיצובו, למעט גלגל הגה מעודכן ואופציות חדשות לגימור וריפוד המושבים, אך הוא כן זכה לשדרוג טכנולוגי מקיף. ממשק בקרת האקלים זכה לעדכון קל, במקום לוח המחוונים האנלוגי נמצא לוח מחוונים חדש ומודרני למראה עם מסך "7 במרכזו ואת מערכת המולטימדיה של הדגם היוצא מחליפה כעת מערכת UConnect 5 החדשה והמתקדמת של קבוצת FCA עם מסך מגע מרכזי "10.25. בנוסף נוכל למצוא, בהתאם לרמת הגימור, גם מפתח חכם, שקעי USB לטעינה במושב האחורי, משטח טעינה אלחוטי 15W ועוד.

 

מפרט הבטיחות של הדגם עודכן גם הוא והוא כולל כעת גם זיהוי תמרורים, שמירה על מרכז נתיב הנסיעה, ניטור שטח מת, אור גבוה אוטומטי, בקרת ערנות נהג ועוד, כל זה לצד בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית ועוד.

 

2021 פיאט טיפו החדשה
טיפו האצ'בק החדשה.

כל הדגמים זכו לעיצוב חדש לחזית הדגם עם פגוש קדמי חדש המכיל גריל רחב הנמתח בין הפנסים החדשים של הדגם, עיצוב מעודכן לפגוש האחורי ולפנסים המוצעים כעת בטכנולוגיית LED. הטיפו קרוס מציג עיצוב של קרוסאובר ומעבר לעיצוב המשודרג הוא כולל בנוסף הגבהת מרכב של כ-4 מ"מ וכיול שונה למתלים.

מאז תחילת השיווק בשנת 2016, פיאט מכרה כ-670,000 יחידות מהדגם מתוכם כ-30% בשוק האיטלקי. בשנת 2019 הטיפו הייתה לדגם הנמכר ביותר של פיאט מחוץ לאיטליה, יותר מה-500 והפנדה.