הקונספט וולוו XC קופה שיוצג בדטרויט מצביע עם הכיוון העתידי של עיצוב רכבי הפנאי הבאים של וולוו ובמיוחד, על ה-XC90 החדש שיוצג השנה.

וולוו XC קונספט

וולוו חושפת היום (יום ד') לראשונה את הקונספט XC קופה אשר יוצג בשבוע הבא בתערוכת הרכב של דטרויט. הקונספט XC קופה הוא השני מבין שלושה דגמי קונספט של וולוו אשר יציגו בפנינו את הכיוון העתידי של "וולוו החדשה" לאחר תום עידן פורד בחברה בתחומי העיצוב, הפלטפורמות, המנועים וטכנולוגיות הבטיחות המתקדמות.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הקונספט XC קופה המעוצב כקרוסאובר קופה 2 דלתות ורמוז במידה רבה על עיצוב ה-XC90 החדש שיוצג בהמשך השנה, הוא עוד תצוגת תכלית של שפת העיצוב החדשה של וולוו שהוצגה לראשונה עם הקונספט קופה המרהיב בתערוכת פרנקפורט האחרונה. שני אלמנטים עיצוביים מהקונספט יאפיינו במיוחד את דגמי וולוו הבאים: גריל גדול ממדים ובולט במיוחד, דבר המאפיין את כל מותגי הפרימיום כיום, ותאורת DRL מסוג LED בצורת T במפנים הראשיים. דגם הקונספט השלישי שוולוו תציג בהמשך השנה יהיה קונספט למכונית סדאן גדולה שירמוז לנו על ה-S80 הבאה.

 

כל דגמי וולוו החדשים, יתבססו על פלטפורמת SPA המודולרית החדשה של החברה – סוף עדין הפלטפורמות של פורד בוולוו. את מנועי הטורבו של פורד ששימשו עד היום את רוב דגמי וולוו, יחליפו מנועים ממשפחת המנועים החדשה של וולוו – Drive-E, מנועי 4 צילינדרים טורבו בנפח אחיד של 2.0 ליטר אשר יחליפו גם את מנועי ה-V6 וה-V8 בחברה באמצעות שידוך למנוע חשמלי – הנעה היברידית. גם מנועי דיזל חדשים ישרתו את דגמי וולוו הבאים, כולם מתבססים על טכנולוגיית הזרקת דלק חדשה i-ART.

 

בתחום הטכנולוגיה/בטיחות, וולוו הצהירה שכבר ב- XC90 החדש אנו ניראה יכולת נסיעה אוטונומית, סביר להניח שמדובר במערכת החנייה האוטו' הכוללת חיפוש חניה תוך התחשבות בנעשה בסביבה ללא כל צורך בהתערבות הנהג. בנוסף, דגמי וולוו החדשים יצוידו במערכת מולטימדיה חדשה הכוללת חיבור אינטרנט לאחסון בענן כך למשל ניתן לשמור מהבית או מהסלולרי שירים בענן בכדי לשמוע מאוחר יותר ברכב ועוד.