ארגון COTY מפרסם את רשימת הדגמים המועמדים לתואר מכונית השנה של אירופה לשנת 2021, רשימה המורכבת השנה מ-29 דגמים חדשים או כאלו שישווקו עד סוף השנה בלפחות 5 מדינות שונות באירופה. המכונית שתזכה תחליף את פיג'ו 208 החדשה שזכתה בתואר לשנת 2020.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

בתחילת חודש ינואר 2021 הרשימה הזו תצומצם לשבעה דגמים כמועמדים הסופיים לתואר וההכרזה על הזוכה תערך בתאריך ה-1 במרץ 2021. באופן מסורתי, ההכרזה על הזוכה בתואר נערכת ערב פתיחת תערוכת ז'נבה אך כמו השנה, התערוכה לא תתקיים בשנה הבאה בשל וירוס הקורונה וההכרזה תעשה בשידור אונליין בלבד.

 

את הדגמים המועמדים לתואר בוחר צוות שופטים המורכב מעשרות עיתונאי רכב ממדינות שונות באירופה כאשר הייצוג הוא יחסי לגודל שוק הרכב של אותה מדינה. אז מי המועמדות השנה?

 

המועמדות לתואר מכונית השנה 2021
המועמדות לתואר מכונית השנה 2021.

בצד הרכבים העממיים נמצא את יונדאי i10, יונדאי i20 החדשה שעדיין לא הגיע לישראל, נמצא גם את הונדה ג'אז, סקודה אוקטביה, טויוטה יאריס, סיטרואן C4 החדשה שהוצגה לאחרונה בעיצוב מעניין ועם גרסה חשמלית, דאצ'יה סנדרו החדשה, יונדאי טוסון החדש שצפוי להגיע אלינו ברבעון הראשון של 2021, פיג'ו 2008, סיאט לאון החדשה שהושקה החודש בישראל פולקסווגן גולף, פורד אקספלורר (מזמן לא היה דגם אמריקאי ברשימה) וקיה סורנטו החדש.

יש גם מספר דגמים חשמליים כגון פיאט 500 החשמלית החדשה, טויוטה מיראי החדשה - דור שני ומרשים של מכונית המימן של טויוטה, הונדה e החשמלית העירונית, פולקסווגן ID.3, מאזדה MX-30 המיוחדת ופולסטר 2 החשמלית של מותג הספורט של וולוו.

 

בצד היוקרתי יותר יש את אודי A3 החדשה, ב.מ.וו סדרה 2 גראן קופה, ב.מ.וו סדרה 4 החדשה עם העיצוב מעורר המחלוקת, קופרה פורמנטור אותו נפגוש במהלך 2021 בישראל ולמצרדס לא פחות מ-4 דגמים שונים ברשימה, מרצדס GLS, מרצדס GLB, מרצדס S קלאס החדשה ומרצדס GLA החדש.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location