ניסאן Ariya הוא קרוסאובר חשמלי המספק לנו הצצה לדור הבא של הרכבים החשמליים של ניסאן ולשפת העיצוב הבאה של החברה.

 

ניסאן חשפה בתערוכת טוקיו 2019 את הקונספט אריאה (Ariya), קונספט לקרוסאובר חשמלי, באורך של 4.6 מטר, שמצד אחד מספק לנו הצצה לדגם עתידי של החברה אותו ניסאן תציג בעוד כשנתיים ומהצד השני, הצצה לשפת העיצוב הבאה של הרכבים החשמליים של החברה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

עם שפת העיצוב החדשה שלה ניסאן ניסתה להשיג מראה המשלב בין דינאמיות לבין מראה טכנולוגי מלוטש. ניסאן מציינת כי הדגם הוא "שחר של עידן חדש עבור החברה המגדיר את הפילוסופיה של המותג עבור דור הבא של כלי הרכב". לפי המעצב הראשי של ניסאן, עצם העובדה שלדגם ניתן שם ולא קוד אומר כי אנחנו כבר בקרוב נפגוש אלמנטים עיצוביים המוצגים עם הקונספט בדגמים הסדרתיים של ניסאן.

 

ניסאן אריאה קונספט
שפת העיצוב הבאה של ניסאן.

הקונספט מבוסס על פלטפורמה חדשה, ייעודית לרכבים חשמליים אשר תשמש דגמים חשמליים רבים של ניסאן, רנו ומיצובישי. הפלטפורמה המודולרית תוכל לשמש מגוון רכבים בדגלים שונים ועם מערכת הנעה חשמלית שונה.

 

תא הנוסעים זכה לעיצוב מנימליסטי ונקי המתבסס על מסכים ומשטחי מגע, כולל על גלגל ההגה. צמד מסכים בגודל "12.3 האחד משמשים עבור לוח המחוונים ומערכת המולטימדיה החדשה. עיצוב רזה למסגרת המושבים מגדיל את יותר את המרחב הגדול לנוסעים שהשימוש בהנעה חשמלית מספקת.

 

ניסאן אריאה קונספט
נקי ומודרני.

הדגם מצויד המערכת הבטיחות ProPilot 2.0 אשר תאפשר נהיגה אוטונומית בכביש המהיר, המערכת תעשה שימוש במערכת הניווט בכדי לקבוע היכן בטוח לבצע עקיפה. כיאה לרכב חשמלי מודרני, לרשות הנהג שליטה מרחוק על הרכב באמצעות המכשיר הסלולרי, עדכון מערכות הרכב OTA, עוזרת אישית וירטואלית ועוד. למודת ניסיון מהצונאמי שפקד את יפן בעבר, ניתן לחבר את הרכב לרשת החשמל הביתית בכדי לספק חשמל לבית בעת הפסקת חשמל.

ניסאן לא מציינת את הנתונים הטכניים של מערכת ההנעה החשמלית שהותקנה בדגם, אך היא כן מציינת כי המערכת משלבת שני מנועים חשמליים, אחד לכל ציר.