רשות המיסים תפסה סוחרי רכב מנתניה אשר על פי החדש העלו בחזרה לכביש רכבים שהוגדרו "אובדן להלכה" לאחר תיקון במוסכים בשטחים.

כלי רכב לאחר תאונות קשות הוחזרו לכביש כרכב ללא תאונה

יחידת אתגר-להב 433 ומחלקת חקירות מכס ומע"מ-ירושלים עצרו הבוקר לאחר חקירה סמויה 8 חשודים במסגרת חקירה שמרכזה שני אחים, סוחרי רכב מאזור נתניה, שבבעלותם חברה לסחר במכוניות החשודים שרכשו כלי רכב לאחר תאונות קשות, ולאחר תיקון במוסכים בשטחים הוצעו כלי הרכב למכירה כמכוניות ללא תאונות.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

מחומר החקירה עלה כי החשודים נהגו לרכוש ממגרשי ההסדר כלי רכב לאחר תאונות ושיקמו במטרה להעלותם על הכביש בשנית. ע"פ החשד, החשודים הכניסו את כלי הרכב לתיקון במוסכים בשטחים תוך שימוש בחלקים שפורקו מכלי רכב גנובים. לאחר מכן, על מנת "להלבין" את החלקים הגנובים, הוציאו החשודים חשבוניות פיקטיביות בגין רכישת החלקים וזאת על מנת ליצור מצג שווא לפיו נרכשו כדת וכדין. עוד עולה מהמידע כי החשבוניות על רכישת חלקי הרכב הונפקו על שמם של "אנשי קש" וזאת בכדי להסתיר את מעורבות האחים ובכך לחמוק מתשלום המס המתחייב.

 

מהחקירה עלה חשד כי הרכבים שרכשו שני החשודים עברו את הליך השיקום במוסכים לא מורשים, תוך שימוש בחלקי רכב גנובים לשם הוזלת עלויות והעלאת רווחים. החקירה מצאה כי הרכבים מוצעים למכירה כרכבי יד שנייה, תוך הסתרה מהלקוח התמים את עצם העובדה כי מדובר ברכב שניזוק בתאונה קשה.

בחקירה עלה כי כלי הרכב הוצעו למכירה כשיש בהם ליקויים בטיחותיים חמורים תוך סיכון חיי אדם- למשל רכב ניסאן מורנו שהיה מעורב בתאונה בה הופעלו כריות אוויר, הוצע למכירה ללא כריות האוויר במגרש רכב בתל מונד. במהלך החקירה הגיעו החוקרים למגרש הרכב והתחזו לקונים המעוניינים ברכב הניסאן, כאשר איש המכירות במגרש מציין בפניהם כי מדובר ברכב שלא עבר תאונות ושהוא תקין לחלוטין מבחינה בטיחותית.

 

על פי החשד, החשודים רכשו את רכבי ה"אובדן להלכה" ממגרשי ההסדר "אלרון קאר", "אורדן",ועוד. מהמסמכים שנתפסו עלה כי במהלך שנת 2010 עד תחילת שנת 2011 קנתה החברה שבבעלותם מאלרון קאר ומאורדן כ- 500 כלי רכב במצב של "אובדן להלכה", מתוך מטרה לשקמם ולהכשירם לנסיעה. בשלב הבא של החקירה נאספו מחברות הביטוח כל המסמכים שהוגשו עבור שיקום הרכבים שנרכשו. נתפסו כל החשבוניות עבור רכישת חלקי הרכב, חשבוניות התיקון מהמוסכים, אישורי תיקון מוסך מורשה וכן אישורי תקנה 309 המעידים על בטיחות כלי הרכב בסיום התיקון.

 

מנתוני הדווח לרשות המסים עולה כי החברה שבבעלות האחים דיווחה על מחזור שנתי בהיקף של כ- 300,000 ₪ בלבד לשנת 2010. נתון זה לא עולה בקנה מידה אחד עם העובדה שבתקופה המקבילה רכשה החברה ממגרשי ההסדר כ- 500 כלי רכב ו

ממצאי החקירה עד ככה עולה חשד כי להעלמת הכנסות בהיקף של מליוני ₪ במהלך ארבע השנים האחרונות.

 

הלילה במסגרת המבצע נעצרו עד כה 8 חשודים, נתפסו כלי רכב יוקרתיים צ'קים וסכומי כסף גדולים מסמכים ,קבלות וחשבוניות החשודת כמזויפות. החשודים יובאו היום בשעה 12:00 להארכת מעצר בבימ"ש בראשל"צ.

 

על פי המצב כיום בשוק כלי רכב, רכב המבוטח בביטוח מקיף שנגרם לו נזק בין 40% ל- 60% מהשווי שלו (בהתאם להערכת שמאי מטעם חברת הביטוח) מוכרז כרכב "אובדן להלכה", כלומר רכב שניתן לתקנו ולהעלותו חזרה על הכביש. חברת הביטוח מוכרת רכבים אלה למגרשי הסדר ואלה מוכרים אותם לסוחרים פרטיים. הסוחר שרכש את הרכב אחראי לתקן אותו במוסך מורשה, עליו לרכוש את חלקי החילוף ולהציג לחברת הביטוח את חשבוניות קניית החלקים והתיקון. בנוסף, על הסוחר להעביר את הרכב "תקנה 309" במכון בדיקה מורשה וזאת על מנת שתיבדק תקינות הרכב מבחינה בטיחותית לפני החזרתו לנסיעה על הכביש. רק לאחר שכל המסמכים הללו מוגשים לחברת הביטוח נעשית העברת הבעלות של הרכב על שמו של הסוחר והוא רשאי לסחור בו.

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location