במקביל להצגת המודל העסקי החדש של הברית רנו, ניסאן ומיצובישי, במסגרתו החברות ירחיבו משמעותית את הפיתוחים המשותפים, ניסאן הציגה את התוצאות העסקיות שלה לשנה הפיסיקלית האחרונה (מרץ 2019- מרץ 2020) בה רשמה החברה הפסד של 6.2 מיליארד דולר - הפסד ראשון מזה 11 שנים והגבוה ביותר בתולדות החברה מאז חולצה מקריסה ע"י רנו בשנת 1999.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

בכדי לעבור בחזרה לרווחיות, לאחר ירידה של 14% במכירות הגלובליות של המותג, ניסאן הציגה תוכנית התייעלות וגדילה שלפי החברה תחזיר אותה לרווחיות כבר בסיום השנה הפיסיקלית של 2023 (מרץ 2024) והגדלת נתח השוק הגלובלי ל-6%. התוכנית הזו כוללת התמקדות בשוק הצפון אמריקאי, היפני והסיני, יציאה מהשוק הדרום קוריאני, סגירת מותג דאטסאן בשוק הרוסי וצמצום הפעילות של המותג במספר מדינות במזרח אסיה, הגדלת היצע הרכבים החשמליים והיברידיים e-POWER ועוד.

 

ניסאן Z חדשה
ניסאן Z חדשה.

החלק שיותר מעניין אותנו בתוכנית הוא הצגה של לא פחות מ-12 דגמים חדשים ב-18 החודשים הקרובים. עבור זה, ניסאן הכינה סרטון המספק לנו הצצה ראשונה אל אותם דגמים חדשים הכוללים את הקשקאי החדש, אקסטרייל החדש (כניסאן Rouge האמריקאי), פאתפיינדר חדש, ניסאו פטרול חדש, גרסת ייצור לקרוסאובר החשמלי ניסאן אריאה ויש עוד מספר דגמים מסתוריים אותם אתם מוזמנים לנחש, כגון דגם המתחיל באות M שנראה כמו קרוסאובר קטן, דגם באות N שהוא אולי נוט הבאה או סופרמיני חשמלית מקבילה לרנו זואי?

באות T נמצא את ניסאן טרה (Terra) הוא קרוסאובר המיועד לשווקי המזרח המבוסס על ניסאן נבארה, שגם הוא יזכה לדגם חדש, ובאות K מדובר בניאן קיקס (Kicks) המחודש. חובבי הנהיגה ישמחו לדעת שלאחר מעל לעשור בה שווקה ניסאן 370Z ללא מחליפה באופק, ישנו בקנה דגם Z חדש לחלוטין.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location