ניסאן תוכנית עסקית 2026-2030
30 דגמים חדשים.
ניסאן תוכנית עסקית 2026-2030
30 דגמים חדשים.

ניסאן חושפת את התוכנית העסקית שלה (The Arc) המתפרשת עד לסוף העשור הנוכחי ואם עד לאחרונה כל יצרן שני היה מצהיר כי עד למועד זה הוא יהפוך למותג חשמלי בלבד, בניסאן ריאליים יותר בנושא החשמלי, גם לאור העבודה שבסופו של דבר העולם זה לא רק אירופה ובמקומות רבים בעולם עדיין לא מוכנים לבצע את המעבר להנעה חשמלית. התוכנית הזו היא תוכנית גישור/עדכון לתוכנית Ambition 2030 אותה החברה הציגה בספטמבר 2021. 

 

עד לסוף שנת 2026 בניסאן מתכננים להגדיל את מכירות המותג במיליון רכבים ואת היעד הזה החברה מתכננת להשיג באמצעות השקת 30 דגמים חדשים/מחודשים עד למועד זה, מתוכם 16 דגמים "מחושמלים" כלומר דגמי פלאג-אין e-Power ודגמים חשמליים מלאים מתוך מטרה להשיג תמהיל מכירות של 60% רכבי בעירה פנימית, 20% פלאג-אין והשאר חשמלי. לפני ניסאן 60% מהדגמים שלה עם מנועי בעירה פנימית יזכו לרענון, באין אם במתיחת פנים או כדור חדש. 

 

ניסאן 2026
ניסאן 2026 - שלושים דגמים חדשים.

בתחום החשמלי, ניסאן משווקת כיום (מחוץ ליפן) שני דגמים בלבד, את הליף הוותיקה ואת האריה החדש יחסית שהוא לא זול במיוחד ולאור זאת, כניסה משמעותית יותר לתחום החשמלי ניסאן שומרת להחל משנת 2027, אז החברה תחל לעשות שימוש בפלטפורמה חדשה (שלדה, סוללות, מנועים, שיטות ייצור ועוד) שתאפשר לחברה להפחית את עלות הייצור בכ-30% ועד לסוף העשור הנוכחי להפוך את הרכבים החשמליים של המותג לרכבים בעלות ייצור זהה לזו של רכבים עם מנוע בעירה פנימית. בשורה התחתונה, עד לשנת 2030 ניסאן מתכננת לשווק 19 רכבים חשמליים מלאים. 

 

 

סוללות הן חלק משמעותי מהעלות של רכב החשמלי ולפי החברה עד לשנת 2028 היא תשווק רכבים חשמליים עם סוללות NMC, LFP וסוללות מצב מוצק מדור חדש. סוללות הדור הבא מסוג ליתיום-יון NMC יהיו בעלות קיבול גדולה יותר בכ-50% מהסוללות שמשרתות כיום את ניסאן אריה ולצד זה, ניסאן מבטיחה קיצור זמן הטעינה בכ-50%. סוללות LFP, מייצור יפני מקומי ולא סיני, יאפשרו שיווק של רכבים חשמליים קטנים וזולים החשובים מאוד לשוק היפני. 

 

בשוק האירופי, ניסאן מתכננת להשיק עד לסוף 2026 שישה דגמים חדשים לחלוטין, רובם כנראה חשמליים שכן החברה מציינת כי היא שואפת להגיע לתמהיל מכירות של מעל ל- 40% רכבים חשמליים.  

תגיות: ניסאן
ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 9

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.