סוזוקי וטויוטה חתמו על הסכם הכולל שיווק של ראב4 וקורולה סטיישן תחת מותג סוזוקי באירופה. טיוטה מצידה תזכה לדריסת רגל נרחבת יותר בשוק ההודי בו סוזוקי שולטת ביד רמה.

 

סוזוקי וטויוטה חתמו על הסכם שיתוף פעולה רחב היקף, הסכם המשלב את החוזקות של טויוטה בתחום ההנעה ההיברידית ואת החוזקה של סוזוקי בשוק ההודי, שוק בו סוזוקי (מרוטי-סוזוקי) שולטת בכ-50% משוק הרכב החדש.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

ההסכם כולל הטמעה של טכנולוגיה היברידית של טויוטה בדגמים של סוזוקי וכן חיזוק של מותג סוזוקי בשוק האירופאי באמצעות שיווק של גרסאות היברידיות של הקורולה סטיישו וראב4 תחת מותג סוזוקי. טויוטה תקבל מסוזוקי מספר דגמים אותם תשווק החברה בשוק ההודי ובשוק האפריקאי תחת מותג טויוטה וכן מנועי בנזין עבור הדגמים של טויוטה לשוק האירופאי.

 

ההסכם רחב ההיקף עליו חתמו שתי החברות הוא המשך ישיר למזכר הבנות לשיתוף פעולה עסקי עליו חתמו שתי החברות עוד בפברואר 2017.

 

ההסכם כולל שלוש נקודות עיקריות:

1. שילוב מערכות הנעה היברידיות של טויוטה בסוזוקי:

סעיף זה כולל אספקה של מערכת הנעה היברידית THS לסוזוקי לשיווק גלובלי. הטמעה של טכנולוגיה היברידית בדגמים של סוזוקי עבור השוק ההודי. שיווק באירופה של קורולה סטיישן וראב4 היברידיים תחת מותג סוזוקי.

 

2. סוזוקי תספק לטויוטה דגמים קטנים ומנועי בנזין:

סעיף זה כולל שיווק בהודו של שני דגמים של סוזוקי תחת מותג טויוטה. סוזוקי תפתח עבור טויוטה מנועי בנזין לדגמים הקטנים של טויוטה עבור השוק האירופאי, הייצור של מנועים אלו יעשה במפעל המנועים של טויוטה בפולין. סוזוקי תספק לטויוטה מספר דגמים המיועדים לשוק ההודי אותם טויוטה תשווק בשוק האפריקאי תחת מותג טויוטה.

3. ייצור משותף בשוק ההודי:

סעיף זה כולל פיתוח משותף של דגמים עבור השוק ההודי, מיניוואן קומפקטי בעיקר, וייצור של הקרוסאובר סוזוקי ויטרה בזרה (קרוסאובר עירוני וזול) בפס הייצור של טויוטה בהודו החל משנת 2022.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location