פולקסווגן חיפושית 2012 החדשה, פחות נשית ומעוגלת ויותר גברית עם גרסאות ביצועים חזקות.

פולקסווגן חיפושית 2012 החדשה

פולקסווגן אמנם לא חשפה רשמית עדיין את החיפושית החדשה, זאת היא תעשה בתערוכת שנגחאי הנפתחת מחר לעיתונות, אך תמונות ופרטים ראשונים כבר נמצאים בידינו. העיצוב החיצוני שומר על מראה הדגם המוחלף, אך פולקסווגן שהבינה שצריך שגם שגברים יחשקו בדגם ולא רק נשות צפון אמריקה, העניקה לחיפושית החדשה מראה מאורך וקשוח יותר דמוי קופה ופחות עגלגל ונשי כבעבר.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

תוסיפו לכך את מידת הרוחב שצמחה בלא פחות מ-84 ס”מ, את הכנף האחורית שלפי מיקומה היא ללא ספק פריט עיצובי בלבד (בדגמי 160 כ"ס ו-200 כ"ס כסטנדרט) ואת הפנסים הראשיים עם תאורת ה-LED בסגנון דגמי פורשה החדשים וקבלתם מכונית "יוניסקס" מובהקת. להשלמת המראה החיצוני השרירי, פולקסווגן מצידת כאופציה את החיפושית החדשה עם חישוקי 19 אינצ'.

 

גם בעיצוב הפנים, פולקסווגן הוסיפה טאצ' גברי בדמות שלישיית השעונים בחלקו העליון של הדשבורד, לכך תוסיפו פלסטיק דמוי קרבון מסביב לחופת לוח המחוונים ולאורך הדשבורד וקיבלתם תא נוסעים שגם גברים ירגישו בו בנוח מבלי לחשוש ממבטים המטילים ספק במיניותם. אמנם פולקסווגן זנחה כמעט לחלוטין את מראה הרטרו בכל הקשור בעיצוב הפנים (למעט אלמנט תא הכפפות הכפול כמו בחיפושית המקורית), אך התוצאה הסופית היא תא נוסעים פולקסווגני למהדרין, מה שאומר שזה בוודאי תא נוסעים איכותי מאוד ורחוק מתא הנוסעים הספרטני, המשעמם ואף הזול של החיפושית המוחלפת.

 

 

לפולקסווגן חיפושית החדשה מידות הגדולות כמעט בכל הממדים מזו המוחלפת עם אורך כולל של 4,278 מ"מ (152 מ"מ יותר), 1,808 מ"מ רוחב (84 מ"מ יותר)' 1,468 מ"מ גובה (12 מ"מ פחות) ובסיס גלגלים של 2,537 מ"מ. כלומר גם התמונות לא משקרות והחיפושית החדשה אכן נראית רחבה וארוכה יותר מזו המוחלפת וכפי שאמרנו, המידות החדשות מקנות לה מראי גברי ושרירי יותר. גם תא המטען זוכה לגידול משמעותי בנפח עקב הצמחיה במידות ומציע כעת נפח של 310 ליטר לעומת 209 ליטר בדגם היוצא.

 

בתחום המנועים, אנו צפויים לקבל את מבחר מנוע ה-TSI וה-TDI המשרתים את שער דגמי פולקסווגן החל מ-105 כ"ס 1.2TSI ועד ל-2.0 TSI בהספק של 200 כ"ס המשרת גם את השירוקו ואת ה-GTI. תיבות ההילוכים יהיו ידניות וכמובן DSG כפולת המצמדים. בהמשך צפויה להגיע גם גרסת ביצועים מחטיבת R של פולקסווגן. פולקסווגן לא מפרסמת עדיין נתוני ביצועים, אך נתוני צריכת הדלק מרשימים בכל הדגמים עם, לדוגמה: 1.4TSI בהספק של 160 כ"ס מציע צריכת דלק משולבת של 16.94 ק"מ לליטר כאשר הוא משודך לתיבת DSG7 והמהירות המרבית עומדת על 207 קמ"ש.

 

גם בתחום התנהגות הכביש, שהייתה מבישה בדגם היוצא, פולקסווגן ביצעה שינוי מרחיק לכת. הדגמים החזקים יזכו לדיפרנציאל מוגבל החלקה אלקטרוני XDS, כזה המצוי גם בגולף GTI ובגרסאות החזקות של השירוקו. לישראל צפויה להגיע החיפושית החדשה במהלך המחצית הראשונה של 2012.