קיה סטוניק הוא הקרוסאובר העירוני החדש (והראשון) של קיה, ישווק עם מנוע 1.0 טורבו 120 כ"ס ותיבת 7 הילוכים DCT.

 

לאחר שנחשפנו הבוקר לתמונה רשמית ראשונה אשר דלפה לרשת, קיה חושפת כעת רשמית את הסטוניק (Stonic), הקרוסאובר העירוני הראשון של קיה שבעוד מספר חודשים יתחרה באירופה מול דגמים כגון פיג'ו 2008, מאזדה CX-3 ועוד.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

למעט הפרש של 10 מ"מ באורך לטובת הקונה, לסטוניק מידות זהות לאח מבית יונדאי: 4,155 מ"מ אורך, 1,800 מ"מ רוחב, 1,550 מ"מ גובה ובסיס גלגלים של 2,600 מ"מ. נפח תא המטען בסטוניק עומד על 352 ליטר.

 

היצע המנועים של הסטוניק שונה ומרשים פחות מהיצע המנועים שישרת את הקונה של יונדאי (וזהה להיצע המנועים בריו החדשה). מנוע הבסיס של הסטוניק הוא מנוע 1.25 ליטר אטמוספרי עם 85 כ"ס, מעליו נמצא מנוע 1.4 ליטר אטמוספרי עם 100 כ"ס ומנוע הבנזין הבכיר בהיצע הוא מנוע ה-1.0 ליטר T-GDI עם 120 כ"ס. הסטוניק ישווק באירופה גם עם מנוע דיזל 1.6 ליטר עם 110 כ"ס (שיוחלף במנוע מתקדם יותר במהלך 2018). שלא כמו הקונה, הסטוניק לא ישווק עם מנוע ה-1.6 טורבו 177 כ"ס או עם הנעה כפולה - לפחות לא בשלב זה. 

 

כדגם ששוק היעד העיקרי שלו הוא השוק האירופאי, בקיה מציינים כי כיול ההיגוי והמתלים הותאמו לשוק זה, כולל התקנה של דיפרנציאל מוגבל החלה אלקטרוני וניהול עוצמת הבלימה בהתאם לסיבוב ההגה. בתחום הבטיחות, הסטוניק מצויד במגוון רחב של מערכות בטיחות מתקדמות (DRiVE WISE - כאופציה) כולל בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל, ניטור שתחים מתים כולל תנועה חוצה מאחור, אור גבוה אוטומטי והתראה על סטייה מנתיב.

 

קיה סטוניק תא הנוסעים
תא הנוסעים הושאל מהריו.

תא הנוסעים של הסטוניק "הושאל" כמעט ללא כל שינוי מהריו החדשה וההבדל העיקרי מסתכם בחומרי גימור שונים ובעיקר אפשרויות לשילוש צבעים "חיים" במקומות שונים בתא הנוסעים. במרכז הדשבורד נמצא מערכת מולטימדיה "7 עם הרחבה למכשירים סלולריים באמצעות אנדרואיד אוטו ואפל קאר-פליי.

 

קיה תציג את הסטוניק לקהל הרחב בתערוכת פרנקפורט הקרובה ומיד לאחר מכן, בחודש אוקטובר הקרוב, היא תחל בשיווקו של הדגם כך שסיכוי טוב שאנחנו נוכל לפגוש את הדגם בישראל במהלך הרבעון האחרון של השנה.

 

תגובות (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

דומה להפליא לפיג'ו 2008 , גם במידות.

This comment was minimized by the moderator on the site

מחיר?
ומבחן?

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location