רנו חושפת טיזר לקונספט לקרוסאובר חשמלי אותו היא תציג ביום חמישי הקרוב (15.10) במסגרת הפורום לתחבורה החשמלית (eWays) של המותג. במקביל, דאצ'יה תחשוף את הרכב החשמלי הראשון שלה, דאצ'יה ספרינג בגרסת הייצור של הדגם כרכב שאמור להיות אחד הרכבים החשמליים הזולים ביותר באירופה, דגם שישווק גם כאן בישראל במהלך שנת 2021.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

רנו לא מספקת לנו פרטים על הקונספט שהיא תציג, אך מהטיזר לדגם לא קשה להבחין שלפחות מבחינת שפת העיצוב, הקונספט ישען על העיצוב של הקונספט רנו MORPHOZ אותו הציגה החברה בחודש מרץ האחרון. הדגם יתבסס על פלטפורמת CMF-EV שהיא גרסה ייעודית של פלטפורמת CMF לרכב חשמלי, אותה פלטפורמה משרתת גם את ניסאן אריה (Ariya), הקרוסאובר החשמלי של ניסאן שהוצג לאחרונה.

 

דאצ'יה קרוסאובר חשמלי
קדימון לקרוסאובר החשמלי של דאצ'יה.

אם הקרוסאובר החשמלי של רנו הוא אכן גרסה משלה לניסאן אריה, אנחנו יכולים לצפות לקרוסאובר גדול יחסית עם אורך של 4.6 מטר, רוחב של 1.85 מטר ובסיס גלגלים של 2.77 מטר, כלומר דגם שיתחרה ישירות מול פולקסווגן ID4 או סקודה אניאק שהוצגו לאחרונה. האריה משווק בדגמי הנעה קדמית או כפולה עם סוללה בקיבולת של 63kWh או 87kWh המאפשרת טווח נסיעה של עד 500 ק"מ. לדגם יחידת הנעה חשמלית בהספקים של החל מ-215 כ"ס ועד ל-390 כ"ס.

לצידו של הקרוסאובר שלא יהיה זול, יוצג במקביל קרוסאובר קטן וחשמלי שיהיה אחד הרכבים החשמליים הזולים ביותר באירופה - דאצ'יה ספרינג. דאצ'יה ספרינג הוא למעשה גרסה לשוק האירופי של רנו K-ZE שהוא קרוסאובר עירוני חשמלי המשווק כיום בסין בלבד. מדובר בקרוסאובר עם אורך של 3.7 מטר בלבד הצפוי להציע טווח נסיעה של כ-200 ק"מ. רנו K-ZE מצויד במנוע חשמלי צנוע במיוחד של 44 כ"ס ו-12.1 קג"מ כך שאין ספק כי מדובר ברכב המיועד לשימוש עירוני בלבד.