קבוצת UMI, יבואנית שברולט בישראל, החלה בשיווק הקרוסאובר המשפחתי שברולט טריילבלייזר (trailblazer) החדש שיתחרה בישראל מול דגמים כגון מאזדה CX-30 וקיה סלטוס אך גם מול דגמים גדולים קצת יותר כגון קיה ספורטאז' ועוד - גם כי תג המחיר של הדגם מציב אותו שם. שברולט טריילבלייזר ישווק בישראל עם מנוע 1.3 טורבו 155 כ"ס, הנעה קדמית עם תיבה רציפה או כפולה עם תיבת 9 הילוכים אוטומטית, בארבע רמות גימור ובמחירים החל מ-148,990 ₪ ועד ל-173,990 ₪.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

שברולט טריילבלייזר מציג מידות המציבות אותו בין קרוסאובר משפחתיים, כדוגמת קיה סלטוס, לקומפקטיים קצת גדולים יותר, כדוגמת קיה ספורטאז'. לטריילבלייזר אורך של 4.40 מטר, רוחב של 1.81 מטר, גובה של 1.66 מטר (1.67 מטר בדגם AWD) ובסיס גלגלים של 2.64 מטר. נפח תא המטען בדגם גדול ועומד על 716 ליטר (נמדד עד גובה התקרה).

 

שברולט טריילבלייזר החדש
עיצוב בהשראת הבלייזר.

העיצוב החיצוני של הטריילבלייזר נשען על שפת העיצוב הדינמית והחדשה של שברולט שהוצגה עם הבלייזר החדש והגדול יותר. בשלב זה הדגם לא ישווק ברמת הגימור RS הספורטיבית למראה אך דגם ההנעה הכפולה משווק עם חבילת ACTIV המעניקה לדגם מראה קשוח יותר ופחות "אורבני" יחד עם בולמים שהותאמו לנסיעת שטח וצמיגים תואמים (50:50).

בניגוד לבלייזר שזכה לתא נוסעים בהשראת דגם הביצועים שברולט קמארו, לטריילבלייזר תא נוסעים סטנדרטי יותר בעיצובו שזה לא תמיד רע שכן פיזור מערכי השליטה השונים ברור ומסודר היטב ופתחי המיזוג המרכזיים נמצאים במקום הנכון ולא נמוך מידי כמו בבלייזר.

 

שברולט טריילבלייזר החדש
מנוע 1.3 טורבו חדש בשברולט.

מנועים, ביצועים וצריכת דלק:

כאמור, שברולט טריילבלייזר ישווק בישראל עם המנוע החזק יותר של הדגם, מנוע 1.3 ליטר שלושה צילינדרים טורבו בהספק מרבי של 155 כ"ס ומומנט מרבי של 24.2 קג"מ המתקבל בטווח של 1,600-4,000 סל"ד. בדגמי ההנעה הקדמית המנוע הזה משודך לתיבת הילוכים CVT רציפה ובדגם ההנעה הכפולה AWD הוא משודך לתיבת 9 הילוכים אוטומטית.

 

ביצועים: 0-100 קמ"ש ב-8.5 שניות בדגמי הנעה קדמית ו-9.1 שניות בדגם ההנעה הכפולה. המהירות המרבית זהה ועומדת על 200 קמ"ש וצריכת הדלק המשולבת בדגם עומדת על 12.9 ק"מ לליטר בדגם הנעה קדמית או 12.1 ק"מ לליטר בדגם הנעה כפולה. יש לציין כי מדובר בתקן EPA אמריקאי שהוא מחמיר הרבה יותר מזה האירופי.

 

שברולט טריילבלייזר החדש תא הנוסעים
מבחר של 3 רמות גימור בדגמי הנעה קדמית.

אבזור ובטיחות:

את דגם ההנעה הקדמית תוכלו לרכוש באחת מבין שלוש רמות גימור, רמת הגימור הבסיסית LS כוללת, בין היתר: מולטימדיה מקורית MyLink עם מסך מגע "7 והרחבה לאנדרואיד אוטו ואפל קאר-פליי, דיבורית BT, שני שקעי USB מלפנים, מערכת שמע עם 6 רמקולים, מזגן רגיל, חיישן תאורה, חיישני חניה אחוריים, חלונות צד כהים, חישוקי סגסוגת "17 ועוד.

רמת הגימור LT+ מוסיפה לרשימה מולטימדיה "8, שני שקעי USB נוספים במושב האחורי, בקרת אקלים אלקטרונית (אזור אחד), כיוון חשמלי למושב הנהג עם תמיכה מתכוונת לגב התחתון, חימום למושבים הקדמיים, מראה מרכזית מתכהה אוטומטית, מפתח חכם לכניסה והתנעה המאפשר גם התנעה מחוץ לרכב ועוד. רמת הגימור LTZ תוסיף לרשימה חלון גג פנורמי עם וילון ודלת תא מטען חשמלית עם פתיחה ללא מגע.

 

דגם ההנעה הכפולה משווק ברמת הגימור ACTIV Z הכוללת את כל מה שיש ברמת הגימור LTZ ומוסיפה ריפוד דמוי עור משולב בבד למושבים, צבע דו גווני (גג בלבן או ברונזה) ועוד.

 

רמת הגימור ACTIV שברולט טרייל בלייזר החדש
רמת הגימור ACTIV עם הנעה כפולה (צילום: יצרן).

לא משנה באיזו רמת גימור/דגם תבחרו, על הבטיחות לא תצטרכו להתפשר שכן כל רמות הגימור מצוידות באופן זהה - כל הכבוד ל-UMI על כך. מפרט הבטיחות כולל 10 כריות אוויר, בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית, ניטור שטח מת בצידי הרכב ותנועה חוצה מאחור, אור גבוה אוטומטי, הגבלת ביצועי הרכב עבור נהגים צעירים ועוד. 2021 שברולט טריילבלייזר - מפרט טכני מלא להורדה.

 

2021 שברולט טריילבלייזר - מחירון:

טריילבלייזר 1.3 טורבו LS אוטו' - 148,990 ₪

טריילבלייזר 1.3 טורבו LT+ אוטו' - 153,990 ₪

טריילבלייזר 1.3 טורבו LTZ אוטו' - 161,990 ₪

טריילבלייזר 1.3 טורבו ACTIV Z AWD אוטו' - 173,990 ₪