הקונספט וולוו קופה, הוא התמצית של וולוו החדשה בתחום העיצוב, הנדסת האנוש וההנעה ההיברידית.

וולוו החדשה מוצגת דרך הקונספט C קופה

מזמן לא אמרנו "וואוו" על וולוו, אך הקונספט קופה שוולוו תציג בתערוכת פרנקפורט הקרובה והנחשף היום (יום ה') לראשונה, לא רק שונה מכל מה שוולוו הציגה עד היום אלא מרהיב למראה בפני עצמו.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הקונספט קופה הוא לא תרגיל בעיצוב, אלא תצוגת תכלית של "וולוו החדשה”, זו שכבר לא תחת הצל המכביד של פורד, לא בתחום המנועים או תיבות ההילוכים ולא בתחום הפלטפורמות. מה שאנחנו רואים בקונספט, זה מה שניראה בעתיד הקרוב בכל דגמי וולוו החדשים, החל מה-XC90 החדש שיוצג בשנה הבאה.

 

על עיצוב דגם הקונספט, בהשראת הוולוו P1800 קופה האייקונית, אחראי המעצב הראשי החדש של וולוו – תומאס אינגנלט - ולפי הקונספט, יש בהחלט למה לצפות ממנו. הקונספט קופה הוא רק אחד מתוך שלושה דגמי קונספט שוולוו תציג בשנה הקרובה בכדי לחשוף אותנו אל הוורסטיליות של הפלטפורמה המודולרית החדשה שלה (SPA-Scalable Product Architecture).

 

ביחד עם הפלטפורמה החדשה, דגם הקונספט מצויד גם במנוע חדש ממשפחת המנועים החדשה של וולוו- DRIVE-E, המבוססת כולה על מנוע טורבו ארבעה צילינדרים בנפח 2.0 ליטר (בנזין ודיזל). בקונספט הותקנה הגרסה הבחירה ביותר המחליפה את מנועי ה-V8 בוולוו: מנוע 2.0 ליטר עם מגדש-על ומגדש טורבו האחראי על הנעה הגלגלים והנעזר במנוע חשמלי המותקן על הציר האחורי. המערכת ההיברידית הזו בעלת הספק מרבי של 400 כ"ס ומומנט מרבי של 61.1 קג"מ. כל הדגמים החדשים של וולוו יצוידו בתיבת 8 הילוכים מבית ZF.

 

 

תא הנוסעים של הקונספט מציג את הפילוסופיה החדשה של וולוו בכל הקשור בהנדסת אנוש וטכנולוגיה. מנימליזם זה שם המשחק בכל תאי הנוסעים העתידיים וגם וולוו משתתפת במשחק כאשר כל השליטה על רוב מערכות הרכב תתבצע דרך מסך מרכזי ענק וכפי שאמר אינגנלט: "הקונספט הוא לא איזה חלום עתידי" כך שכבר ב-XC90 החדש נפגוש את הגישה הזו.

 

הקונספט אולי מציג את "וולוו החדשה", אך בתחום אחד, תחום הבטיחות, וולוו שומרת על המסורת. פלטפורמת SPA החדשה תוכננה בכדי לשאת מערכות מתקדמות לנהיגה אוטונומית של הרכב. מערכת אחת כזו שתוצע כבר ב-XC90 החדש, זו מערכת למניעת תאונות שתיקח שליטה על ההיגוי בכדי למנוע תאונה.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location