קופרה רוואל קונספט
קופרה רוואל.
קופרה רוואל קונספט
קופרה רוואל.

עד היום הכרנו אותו כקופרה אורבן-רבל (UrbanRebel), כעת קופרה חושפת לראשונה את השם תחתיו הדגם ישווק בשנת 2025, תכירו את קופרה רוואל (Raval). מה המקור לשם? כמו במקרה של קופרה בורן, המכונית החשמלית הראשונה של קופרה, שנקראת על שם שכונת אל בורן בברצלונה, גם הפעם מדובר בשכונה בברצלונה, שכונת אל רוואל שנמצאת לצד שדרת לה רמבלה.

 

קופרה רוואל היא אחת משלוש מכוניות מקבילות בקבוצת פולקסווגן, השתיים האחרות הן פולקסווגן ID2, שהוצגה לאחרונה כקונספט, והדגם השלישי יהיה מתוצרת סקודה, שהיא האחראית על פיתוח הפלטפורמה של הדגמים, פלטפורמת MEB A0 שהיא הפלטפורמה שתשרת את כל הדגמים החשמליים הקומפקטיים בקבוצת פולקסווגן. 

 

קופרה רוואל קונספט
קופרה רוואל קונספט (אורבן-רבל).

שלישיית הדגמים הזו תיוצר בספרד על פס הייצור החדש לרכבים חשמליים של קבוצת פולקסווגן, שם פולקסווגן תשיק במקביל פס ייצור חדש לדור הבא של הסוללות של החברה, סוללות חדשות ומארזים חדשים שיאפשרו לחברה לשווק את הרכבים הקטנים האלו במחיר המקביל לדגמים עם מנוע בעירה פנימית, אם ניקח לקודמה את פולקסווגן ID2, אז מחירה בשוק יהיה מקביל לזה של פולקסווגן פולו.  

 

קופרה לא מספקת פרטים על הדגם, שעד עתה הוצג כקונספט בלבד, אך פולקסווגן ID2 מבטיחה טווח נסיעה של כ-450 ק"מ ומנוע חשמלי קדמי חזק יחסית בהספק של 226 כ"ס. לקונספט אורבן רבל אורך של 4.03 מטר, גובה של 1.58 מטר ובסיס גלגלים של 2.60 מטר, אלו מידות שהופכות את הדגם לסוג של קרוסאובר עירוני, גבוה יותר מסיאט ארונה, לדוגמה. 

 

קופרה רוואל תא הנוסעים
תא נוסעים ייחודי.

העיצוב החיצוני יהיה שגרתי יותר ממה שהוצג בקונספט לדגם, אך אם נסתכל על קופרה טווסקאן שנחשף לאחרונה ומציג את שפת העיצוב החדשה של קופרה ניתן להבין כי קופרה לא מתביישת להציג עיצובים נועזים כך שתצפו לשגרתי יותר אך עדיין נועז. נועז זה גם מה שנפגוש בתא הנוסעים, את זה אפשר לראות בקונספט לדגם וזה גם מה שפגשנו בקופרה טווסקאן לו תא נוסעים ייחודי ומיוחד מאוד למראה. 

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 5

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.