טויוטה מציגה בניו יורק את ההיילנדר החדש, מעוצב ומרווח יותר עם מקום לעד 8 נוסעים ויותר מקום למטען.

2013 טויוטה היילנדר החדש

טויוטה חשפה אתמול בתערוכת ניו יורק 2013 את ההיילנדר החדש, קרוסאובר בינוני (במונחים אמריקאים) המשווק בעיקר בשוק האמריקאי והממוצב בין הראב4 לבין הלנדקרוזר.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

לפי סגן נשיא טויוטה ארה"ב, ביל פיי, כאשר טויוטה ניגשה לתכנון הדור השלישי והחדש של ההיילנדר, היא ביצעה משאל מבין לקוחות הדגם ולפי תוצאות המשאל היא ביצעה את השינויים הנדרשים, כך שהדגם החדש מרווח יותר לנוסעים ומטען, התנהגות הכביש שופרה ותא הנוסעים איכותי ומודרני מבעבר.

 

ההיילנדר החדש בעל מידות של 4.85 מטר אורך, 1.92 מטר רוחב, 1.73 מטר גובה ובסיס גלגלים של 2.79 מטר. לראשונה, הדגם החדש יוצע בגרסת 8 מושבים (ספסל מרכזי מלא) או 7 מושבים כאופציה (שני מושבים נפרדים במרכז). יחד עם השיפור במרווח לנוסעים, תא המטען גדל באופן משמעותי לעומת הדגם הקודם כך שגם כאשר השורה השלישית בשימוש נותר נפח הטענה שימושי.

 

 

ההיילנדר החדש לא הלך בעקבות שפת העיצוב של הראב4 החדש אלא דווקא פונה לשפת העיצוב של רכבי השטח/טנדרים של טויוטה עם מראה קשוח יותר המושג באמצעות גריל כרום טרפזי גדול ובולט, מסה מנוע אופקי ובסך הכל העיצוב מרשים ומוחצן יותר לעומת המראה המיניוואני של הדגם היוצא.

 

עיצוב תא הנוסעים של הדגם כבר כן מדבר באותה שפה של הראב4 החדש, עיצוב מורכב/מתוחכם עם שימוש מרובה במשטחים וחומרים שונים בעיצוב תא הנוסעים, שינויי כיוון מוחלט לעומת הפשטות העיצובית שאפיינה את הדגם היוצא. לפי טויוטה, נעשה שימוש נרחב בחומרים איכותיים ורכים בכדי לספק תחושת פרימיום לנוסעים.

 

בתחום הבטיחות, הדגם יוצע עם מערכות חדשות שלא היו בעבר, כולל התראה על עצמים בנקודות מתות, התראה על סטייה מנתיב הנסיעה, התראה על תנועה חוצה מאחור ומערכת התראה על סכנת התנגשות.

 

במחר המנועים של הדגם לא השתנה והדגם יוצע עם שני מנועי בנזין, 2.7 ליטר 4 צילינדרים 187 כ"ס, 3.5 ליטר V6 עם 270 כ"ס וגרסה היברידית על בסיס אותו מנוע V6 עם 280 כ"ס. מנועי הבנזין משודכים לתיבת 6 הילוכים אוטו' והדגם ההיברידית לתיבת CVT רציפה. הדגם החלש מוצע עם הנעה קדמית או כפולה ושאר הדגמים עם הנעה כפולה בלבד.

 

הדגם המוחלף של היילנדר הוצג לאחרונה בישראל בתערוכת אוטומוטור 2012 בכדי לסייע ליוניון מוטורס לבחון את כדאיות שיווק הדגם בישראל. במידה והדגם אכן ישווק השנה בישראל, מחירו צפוי להתחיל מ-250,000 שקל, מה שיאפשר לחברה לגשר על פער המחירים בין הראב4 הקטן והזול יותר ללנדקרוזר הגדול והיקר יותר.

 

טויוטה היילנדר 2013:

 

טויוטה היילנדר 2011:

תגובות (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

כשאמרתם שיכול להיות שיגיע ההיילנדר. לאיזה דור התכוונתם? המוחלף או החדש?<br />

This comment was minimized by the moderator on the site

ועכשיו הוצג החדש, מן הסתם מדובר בדגם החדש שאולי יגיע. ראיתי בתערוכה את ההילנדר הקודם, לחדש יש יותר סיכויי הצלחה כאן כמתחרה לאקספלורר או לגרסאות היקרות של הסנטה פה או האדג' של פורד.

This comment was minimized by the moderator on the site

אז המחיר 250,000 ש"ח מתייחס לדגם הישן או לדגם החדש?

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location