אודי RS7 האוטונומית (Piloted Driving) הקיפה את מסלול הוקנהיימרינג הגרמני במהירות שיא וללא נהג.

אודי RS7 אוטונומית

אודי ממשיכה לפתח ולהציג מידי פעם את יכולות מערכת הנהיגה האוטונומית שלה תחת פרויקט Piloted driving ואת תצוגת התכלית האחרונה למערכת הנהיגה אוטונומית שלה, היא ביצעה אתמול על מסלול הגרנד פרי הגרמני הוקנהיממרינג כאשר אודי RS7 הקיפה את המסלול במהירות של מרוץ וכל זאת כמובן, ללא כל נהג ברכב.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

מערכות נהיגה אוטונומיות רבות מסוגלות להקיף מסלול מרוץ, הקושי הוא לתכנן מערכת כך שתעשה זאת בזמן הקצר ביותר תוך כדי ניצול מלא של יכולות הרכב, ואלו של ה-RS7 גבוהות למדי כך שעל המסלול נמדדו בזמן הנסיעה תאוצה רדיאלית מרשימה של 1.1G ומהירות מרבית של 240 קמ"ש. את המסלול שאורכו 4,574 מטר, הקיפה האודי RS7 האוטונומית בזמן של 2 דקות ועשר שניות כלומר במהירות ממוצעת של כ-126 קמ"ש.

 

מערכת הנהיגה האוטונומית שהותקנה ברכב, בגודל של מחשב נשיא לעומת מערכות קודמות שתפסו את כל נפח תא המטען, כוללת רכיב GPS מתקדם המשדר לרכב את תוואי המסלול המאוכסן מראש במערכת. בזמן התקדמות הרכב על המסלול, מערך מצלמות 3D מתקדמות מצלם את המסלול לפני הרכב ותוכנת מחשב מתקדמת משווה את התמונה המתקבלת מהמצלמות למידע המאוכסן ברכב. לפי אודי השילוב הזה מאפשר לרכב למקם עצמו על המסלול בדיוק של סנטימטר בודד.

 

 

אודי החלה לפתח מערכות נהיגה אוטונומיות לפני למעלה מעשר שנים וחלק מאותן מערכות כבר משמשות את דגמי החברה כגון בקרת שיוט אדפטיבית ונהיגה אוטומטית בפקקי תנועה. תצוגת התכלית האחרונה של אודי נעשתה בשנת 2010, אז אודי TTS האוטונומית ביצעה את מסלול פייקס פיק האתגרי, מסלול טיפוס באורך של 20 ק"מ הכולל לא פחות מ-156 פניות והיא עשתה זאת בזמן של 27 דקות.

 

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location