חברת טריאיי הישראלית מפתחת חיישני אינפרא אדום בטכנולוגיה המאפשרת להם להיות קטנים וזולים, פתרון אידיאלי לרכבים אוטונומיים הנדרשים לחיישנים שלא מושפעים מתנאי ראות גבוליים. פורשה תשקיע בחברה 2 מיליון דולר.

 

פורשה מודיעה על השקעה אסטרטגית בסכום של 2 מיליון דולר בסטארט-אפ הישראלי טריאיי (TriEye) לאחר רכישה של מניות מיעוט בחברה. ההשקעה של פורשה בחברה מגיעה מספר חודשים לאחר פתיחת סבב הגיוס הראשון אותו הובילה אינטל, המחזיקה במובילאיי, ועד לאחרונה גיוס סכום של 17 מיליון דולר להשקעה בטכנולוגיית החברה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

TriEye הוקמה בשנת 2017 והיא מפתחת טכנולוגיית חיישן אינפרא אדום בגלים קצרים (SWIR) המאפשר למעשה לרכבים "לראות" גם בתנאים מאתגרים כגון ערפל, חושך, מזג אוויר סוער ועוד, יתרון משמעותי על חיישנים הפועלים בתחום גלי האור הנראה - רוב החיישנים המשמשים כיום את מערכות הבטיחות המותקנות ברכבים.

 

משמאל: פרופ' אוריאל לוי, סמנכ"ל הטכנולוגיה; אבי בקל, מנכ"ל; עומר קפח, סמנכ"ל המו"פ. 

אחד היתרונות הטכנולוגיים של TriEye והסיבה שהיא זוכה לתשומת ליבם של יצרני רכב רבים, היא שהטכנולוגיה של החברה מתבססת על חיישן CMOS (כמו במצלמה של הנייד שלכם) מה שמאפשר להוזיל את עלות המוצר במאות מונים לעומת חיישני SWIR אחרים. ההתעניינות הגדולה היא מחברות הרכב, אך המוצר יכול לשמש לתעשיות רבות אחרות העושות שימוש במצלמות מסוג זה, כגון מיון פירות, בתעשייה ועוד.

את TriEye הקימו שלושה ישראלים, פרופ' אוריאל לוי המשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיה; אבי בקל מנכ"ל טריאיי; עומר קפח, סמנכ"ל המו"פ. פרופ' לוי יזם את הקמת החברה לאחר עשר שנות מחקר בננו-פוטוניקה באוניברסיטה העברית.

 

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

יפה יפה! בהצלחה להם!

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location