כחצי שנה לאחר שחשפה לראשונה את הגולף GTI החדשה, על בסיס הגולף 8 החדשה שהוצגה באוקטובר אשתקד, פולקסווגן החלה כעת בשיווק הדגם בשוק האירופי. לישראל הדגם צפוי להגיע במהלך המחצית הראשונה של 2021, קצת לאחר שיחל כאן השיווק של הגולף החדשה בתחילת 2021 (בעיות אספקה של היצרן).

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

גולף GTI החדשה מצוידת במנוע EA888 המצוין של קבוצת פולקסווגן בגרסתו העדכנית ביותר (EA888 evo4) וכמו בכל דור חדש, השיא של הדור הקודם הוא הבסיס של הדגם החדש כך שההספק המרבי עומד על 245 כ"ס בין 5,000-6,700 סל"ד והמומנט המרבי עומד על 37.7 קג"מ ומתקבל בטווח רחב למדי של סיבובי מנוע, 1,600-4,300 סל"ד. אלו נתונים זהים לנתונים של הגולף GTI פרפורמנס הנוכחית.

 

פולקסווגן גולף GTI החדשה 2021
לא חייבים באדום.

בשידוך לתיבת 7 הילוכים DSG (תהיה אופציה לתיבת 6 הילוכים ידנית) זה מספיק בכדי לייצר נתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 6.2 שניות ומהירות מרבית של 245 קמ"ש, שוב נתונים זהים לאלו של ה- GTI פרפורמנס. נתוני הביצועים היבשים אמנם לא השתנו אף פולקסווגן מבטיחה כי ה- GTI החדשה תהיה חדה ומהנה יותר לנהיגה וכל זה, מבלי להפחית מנוסחת הקסם של הדגם שעובדת כל כך טוב כבר 40 שנות דגם, איזון מוצלח בין הצד הספורטיבי לשימושיות היום יומית כמו כל גולף אחרת, גם אם קשיחה יותר כמובן.

 

2021 פולקסווגן גולף GTI החדשה
שרירית מאחור עם כיתוב GTI בולט במרכז דלת תא המטען.

בכדי להשיג זאת נמצא מערכת היגוי חדשה המבטיחה משוב משופר לנהג, כיול מחדש למערך המתלים עם הנמכת מרכב מסורתית של 10 מ"מ לעומת הגולף הרגילה, דיפרנציאל XDS קדמי (נעילת דיפרנציאל אלקטרונית) המאפשר הורדה יעילה יותר של הכוח אל הגלגל האוחז יותר בסיבובים ומערכת בקרה דינמית חדשה בדגם (VDM) השולטת על המנוע, הדיפרנציאל, תיבת ההילוכים ועוד בכדי להביא לניצול מרבי של הרכיבים בדגם. כאופציה, רוכשי הדגם יוכלו לבחור בבולמים אדפטיביים (DCC) הכוללים שלושה מצבי קשיחות והנמכת מרכב של 15 מ"מ לעומת הגולף הרגילה. הדגם נשען על חישוקי "17 כסטנדרט אותם ניתן לשדרג חישוקי "18 או "19, כולם בעיצובים חדשים עבור הדגם.

 

2021 פולקסווגן גולף GTI החדשה תא הנוסעים
מושבי ספורט עם ריפוד מסורתי משבצות סקוטי מסורתי.

העיצוב החיצוני של גולף GTI החדשה הצית ויכוחים סוערים ברשת בשל העיצוב של הפגוש הקדמי וחתימת התאורה בפגוש, אך בשורה התחתונה העיצוב מוצלח ומספק מנה מדודה, גם אם מוחצנת מבעבר, של ספורטיביות. תא הנוסעים זהה למה שפגשנו בגולף החדשה, כמובן שעם מספר אלמנטים המבדילים אותו משאר גרסאות הגולף, זה כולל כמובן את מושבי הספורט בריפוד הסקוטי המסורתי, זה ממשיך לגלגל הגה ספורטיבי עם תחתית שטוחה ותצוגה ייעודית לדגם ביצועים בלוח המחוונים ובמערכת המולטימדיה, תקרה כהה, דוושת בגימור מתכתי וניתן להניח שהדגם הידני גם זכה לעיצוב ייחודי למוט ההילוכים. בניגוד לגולף החדשה, הגולף GTI נמצא על גלגל ההגה משטחי מגע במקום כפתורים פיזיים, זאת בנוסף לתפעול באמצעות מגע 

 

פולקסווגן גולף GTI החדשה
גולף GTI החדשה.

מעבר לכך וכמו בגולף החדשה הדגם מצויד בשפע של אבזור נוחות ובטיחות, כולל מערכת "10 חדשה (MIB3) עם יכולות מתקדמות, תפעול קולי מתקדם וחיבור קבוע לרשת האינטרנט באמצעות eSIM, משטח טעינה אלחוטי, בקרת אקלים מפוצלת לעד שלושה אזורים, לוח מחוונים דיגיטלי "10.25, ארבעה שקעי USB טייפ C, מערכת  Travel Assist המאפשרת נהיגה נהיגה סמי אוטונומית במהירויות של 0 עד 210 קמ"ש ועוד ועוד. 

 

תגובות (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

באמת המשפט הזה נאמר לגבי ההופעה החיצונית? "גם אם מוחצנת מבעבר"? זה העיצוב הכי חלבי אי פעם לגולף GTI. הוא לא משדר "אני זאב בעור כבש", כמו הדורות הקודמים. משהו לא עובר שם. זה נראה כמו רכב לזקנה...

באמת המשפט הזה נאמר לגבי ההופעה החיצונית? "גם אם מוחצנת מבעבר"? זה העיצוב הכי חלבי אי פעם לגולף GTI. הוא לא משדר "אני זאב בעור כבש", כמו הדורות הקודמים. משהו לא עובר שם. זה נראה כמו רכב לזקנה אלמנה, שבעלה עליו השלום אמר לה: "תקני רק פולקסווגן".
ו"ידית" ההילוכים בגרסה האוטומטית.... מה זה? סליחה על הדימוי, אבל זה נראה כמו דגדגן. גולף GTI זה רק ידני!

המשך קריאה
This comment was minimized by the moderator on the site

חייבים להפסיק לתקוע את עיצוב כסאות הסבתא האלה בגולף, זה נראה רע מאוד.

This comment was minimized by the moderator on the site

חחחח דחוף

This comment was minimized by the moderator on the site

אבוי, איזו נפילה. לפטר מיד את המעצב שלהם.

This comment was minimized by the moderator on the site

וואלה הGTI דגם 2006 שמצאתי בטרייד מוביל פשוט רכב מעולה, בלי שיפורים ושינויים, רכב מהיר מהנה ונוח החדש פשוט לא מרשים באותה מידה.. כמו שרשמו העיצוב קצת מוזר

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location