סקודה תחשוף השנה את הדור הרביעי והחדש של הפאביה. מתי זה יקרה? הצפי הוא מתישהו במהלך המחצית הראשונה של השנה. העיצוב יהיה אבולוציוני, אך בשאר התחומים נפגוש שדרוג משמעותי כולל פלטפורמה חדשה,  בסיס גלגלים ארוך יותר משמעותית, מערכת מולטימדיה MIB3 מתקדמת, תוספת נכבדה של מגוון מערכות בטיחות מתקדמות ועוד.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

השינוי המשמעותי ביותר בדגם שיאפשר את ממגוון השדרוגים לדגם הוא המעבר המלא לפלטפורמת MQB. הפאביה היא המכונית האחרונה של סקודה, למעשה בכל קבוצת VAG בדגמים המיועדים לשוק האירופי, שעדיין לא עושה שימוש מלא בפלטפורמת MQB המודולרית. הדגם הנוכחי עושה שימוש בפלטפורמת PQ26 שהיא שעטנז בין פלטפורמת PQ25 משנת 2008 עם חלק קדמי של פלטפורמת MQB, את זה עשו בכדי שהדגם יוכל לעשות שימוש במנועים המודרניים של קבוצת VAG.

 

פאביה 2021 ריגול
תהיה גדולה ומרווחת יותר.

כמו האחיות שלה לבית VAG, הפולו והאיביזה הנוכחיות, הפאביה החדשה תבסס על פלטפורמת MQB A0 המשרתת כיום גם דגמים כגון סקודה סקאלה, קאמיק, אודי A1 ועוד. המעבר לפלטפורמה החדשה יאפשר לדגם להציג גידול משמעותי בבסיס הגלגלים, 2.456 מטר כיום לעומת 2.548-2.560 מטר באיביזה ובפולו, וגידול קצת פחות משמעותי בשאר מידות הדגם. הפאביה תמיד הייתה סופרמיני מרווחת למדי וזו החדשה צפויה להמשיך את המסורת הזו כאחת המכוניות המרווחות ביותר בסגמנט, במיוחד כאשר שאר המתחרות, כגון 208, קורסה, יאריס וכו', בעלות מרחב אחורי לא מרשים במיוחד.

 

המעבר לפלטפורמה החדשה יאפשר לדגם להציג מגוון שדרוגים נוספים וחשובים כגון שדרוג משמעותי לתחום הבטיחות הפאסיבית ועוד יותר מכך לזו האקטיבית, שכן הדגם יוכל כעת לקבל מגוון רחב של מערכות בטיחות מתקדמות שנעדרו מהדגם הנוכחי, שדרוג טכנולוגי כגון מערכת מולטימדיה מתקדמת MIB3, לוח מחוונים דיגיטלי, אולי גם תפעול אלקטרוני לתיבת ההילוכים (מה שאין עדיין באיביזה ובפולו) ועוד.

 

סקודה סקאלה תא הנוסעים
צפויה להציג תא נוסעים בהשראת הסקאלה.

בתחום ההנעה, מה שאנחנו מכירים מהפולו ומהאיביזה זה מה שנפגוש גם בפאביה החדשה. לא יהיו כבר מנועי דיזל (עבור השוק האירופי לפחות) והמנוע העיקרי של הדגם יהיה מנוע ה-1.0 ליטר שלושה צילינדרים טורבו המוכר בהספקים של 95 כ"ס או 110 כ"ס ובשידוך לתיבת הילוכים ידנית או 7 הילוכים DSG. בהמשך יתכן כי סקודה תשווק את הדגם גם עם מנוע ה-1.5TSI, בגרסאות המונטה קרלו, ואת מנוע ה-1.0 ליטר בגרסה אטמוספרית עבור דגמי הבסיס. מה עם מערכת מיקרו-היברידית? בשלב זה אין בקבוצת פולקסווגן דגמים על בסיס פלטפורמת MQB-A0 עם מערכת כזו, אך יתכן שהפאביה תהיה הראשונה להציג כזו או בשלב מאוחר יותר.

ומה עם העיצוב? זו סקודה אז אל תצפו למהפכה של ממש, קצת שינוי בקווי העיצוב, הטמעה של שפת העיצוב של הסקאלה או האוקטביה בחזית ומתמונות הריגול עולה שחתימת התאורה מאחור תהיה קצת שונה משאר דגמי סקודה האחרונים. אם סקודה לא תבחר בקו העיצוב של האיביזה והפולו עבור תא הנוסעים, אז אפשר לצפות למשהו בסגנון של הסקאלה דבר שיעניק לדגם מראה מודרני ונעים לעין.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location