רנו תחשוף בשני הקרוב, 28.01.2019, את הקליאו V החדשה, לפני הופעת הבכורה העולמית לקהל הרחב בתערוכת ז׳נבה 2019.

 

רנו חושפת היום (ו׳) טיזר קצר כקדימון לקראת חשיפתה של רנו קליאו החדשה, ביום שני הקרוב ה-28.01, דור חמישי לסופרמיני הנמכרת ביותר באירופה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

הטיזר שרנו שחררה לא מספק לנו הבנה לגבי עיצוב הדגם, גם לא קרוב לכך, אך אתם יכולים לצפות לכך שקווי העיצוב החטובים של הדגם הנוכחי יישארו ללא שינוי משמעותי, אין טעם לשנות עיצוב מוצלח, עליהם תולבש שפת העיצוב העדכנית של החברה, זו שאנו מכירים מהמגאן גרנד קופה לדוגמה. הקליאו החדשה תתבסס על פלטפורמה חדשה, פלטפורמת CMF-B שהיא גרסה של הפלטפורמה המודולרית של רנו-ניסאן לרכבים קומפקטיים.

המקום בו כן ניתן לצפות לשינוי דרמטי הוא בעיצוב תא הנוסעים. זה של הדגם הנוכחי אולי חביב למראה אך לא מרשים בתחום החומרים או השימושיות. אנחנו מצפים לפגוש גם מערכת מולטימדיה חדשה אשר תחליף את מערכת R-Link 2 של הדגם הנוכחי. בנוסף, ברנו הבטיחו כי הדגם יצויד במערכת נהיגה אוטונומית ברמה 2, כלומר יכולת שמירה על מרכז הנתיב ושליטה על התאוצה/בלימה.

בתחום ההנעה אנחנו מצפים לפגוש שני מנועי בנזין: 1.0 ליטר שלושה צילינדרים בגרסה אטמוספרית עם 75 כ״ס ואת מנוע ה-1.0 ליטר IG-T 100 החדש של ניסאן עם 100 כ״ס (מוצע במיקרה גם בגרסת 117 כ״ס). מנוע זה יחליף את מנוע ה-0.9 ליטר טורבו של הקליאו, לא מדובר בתוספת נפח למנוע המוכר אלא במנוע חדש המבוסס על מנוע ה-1.3 טורבו החדש של רנו-מרצדס, רק עם צילינדר אחד פחות. גם את מנוע ה-1.3 ליטר טורבו החדש של רנו אנחנו מצפים לפגוש בקליאו החדשה, בהספק של 130 או 140 כ״ס, משודך לתיבת 7 הילוכים EDC החדשה.