לקס מוטורס, יבואנית לקסוס בישראל, החלה בשיווק לקסוס UX300e שהוא הרכב החשמלי הראשון של לקסוס המבוסס על הקרוסאובר האורבני לקסוס UX, אותה תוכלו לרכוש במחיר של החל מ-257,900 ₪. ישראל זכתה להיות מבין חמש המדינות הראשונות בעולם לקבל את ה-UX החשמלי.  

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

לקסוס UX300e מצויד במערכת הנעה חשמלית המשלבת מנוע חשמלי בהספק של 204 כ"ס ומומנט של 30.5 קג"מ עם סוללת ליתיום-יון בקיבולת של 54.3kWh. השילוב הזה מאפשר לדגם להשיג נתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 7.5 שניות, מהירות מרבית של 160 קמ"ש וטווח נסיעה של 315 ק"מ בתקן WLTP.

 

2021 לקסוס UX300e
טווח נסיעה של 300 קילומטר.

הסוללה מותקנת ברצפת המרכב ובכדי לתמוך בתוספת המשקל המשמעותית לקסוס חיזקה את השלדה והתקינה בולמים/קפיצים תואמים. בנוסף נמצא כיסוי שטוח לתחתית המרכב לשיפור זרימת האוויר ושיפור קירור הסוללה שבניגוד למקובל, עושה שימוש בקירור אוויר (מיזוג) לעומת קירור באמצעות נוזל אצל מרבית המתחרים, לטענת לקסוס זה מאפשר מערכת קלה ואמינה יותר.

 

לקסוס UX300e
אפשרות לטעינה מהירה עד 50kW.

את הסוללה ניתן לטעון גם באמצעות מטען DC ציבורי מהיר בהספק של עד 50KW, זה מאפשר טעינה של 0-80 אחוז מקיבולת הסוללה בזמן של 50 דקות, או באמצעות עמדת טעינה ביתית עד 6.6kW הורשת המתנה של 8 שעות לטעינה מלאה. על הסוללה ישנה אחריות של 8 שנים, עד 160,000 ק"מ, על הרכב אחריות מלאה ל-3 שנים ומכיסוי של 5 שנים (או 100,000 ק"מ) על כל מערכת ההנעה החשמלית. במהשך תוצע ללקוחות אחריות מורחבת על הסוללה (המחיר טרם נקבע) המאפשר להאריך את האחריות ל-10 שנים ועד ל-מיליון ק"מ. 

העיצוב החיצוני זהה לגרסאות הרגילות של לקסוס UX, למעט עיצוב ייחודי לחישוקי הגלגלים, וגם בתא הנוסעים תתקשו למצוא הבדלים ויזואליים למעט התאמה של התצוגה בלוח המחוונים ובמערכת המולטימדיה לרכב עם הנעה חשמלית. מערכת המולטימדיה היא מהדור החדש של לקסוס וכוללת הרחבה לאפל קאר-פליי ואנדרואיד אוטו. מה שכן שונה הוא מיקום חומרי הבידוד בדגם שהותאמו להנעה חשמלית ובלקסוס מבטיחים חווית נסיעה שקטה במיוחד בדגם זה. 

 

2021 לקסוס UX 300e
מאובזר בכל טוב.

לרשות הנהג אפשרות בחירה מבין 4 דרגות שונות למערכת הבלימה הרגנרטיבית אותה ניתן לתפעל דרך מנופים על גלגל ההגה. אפליקציה סלולרית lexus Link תאפשר לנהג לנהל את הטעינה, למצוא עמדות טעינה ציבוריות קרובות, להפעיל מרחוק את בקרת האקלים ועוד. לקסוס UX ישווק בשתי רמות גימור, לקשרי (Luxury) הבסיסית או פרימיום (Premium) הבכירה יותר. בכל רמות הגימור נמצא חיישני חניה קדמיים ואחוריים, תאורת LED מלאה, מצלמה אחורית, חישוקי סגסוגת "17 (ראנפלט), חיישני תאורה וגשם, בלם חניה חשמלי, בקרת אקלים מפוצלת, מולטימדיה "7, משטח טעינה אלחוטי ועוד. רמת הגימור פרימיום מוסיפה מפתח חכם לכניסה והתנעה, ריפודי עור, חלון גג, אוורור למושבים הקדמיים, שמשות אחוריות כהות ועוד.

לקסוס UX300e מצויד כסטנדרט במערכת הבטיחות המתקדמת של לקסוס LSSּ+ הכוללת, בין היתר: בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל ודו גלגלי, בקרת שיוט אדפטיבית, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית, אור גבוה אוטומטי ועוד. 2021 לקסוס UX300e - מפרט טכני מלא להורדה.

 

2021 לקסוס UX300e
לקסוס UX300e.

 

רור גורלניק, מנכ"ל לקסוס ישראל: "העובדה שישראל הינה המדינה הרביעית באירופה והחמישית בעולם להשיק את הדגם, מצביעה על החשיבות שלקסוס רואה בשוק הישראלי ועל העובדה שקצב בניית תשתיות ההטענה, כמו גם הפריסה של העמדות הציבוריות ביחס לכמות המכוניות החשמליות, טובה באופן יחסי למדינות אחרות. במהלך השנה הבאה נמשיך להשיק דגמים נוספים והנעות חדשות נוספות כגון פלאג-אין". במסגרת השקת הרכב החשמלי, תפתח לקסוס בשבועות הקרובים את אתר החברה לביצוע הזמנות ON- LINE, כך שניתן יהיה לבצע את כל הפעולות מרחוק ולקבל את הרכב עד הבית.

לקסוס UX300e - מחירון:

לקסוס UX300e לקשרי - 257,900 ₪

לקסוס UX300e פרימיום - 292,900 ₪ 

הדגם ישווק גם בתוצרת ליסינג במחיר של 4580 ₪ לחודש, המחיר כולל טיפולים ועוד.