ארגון הבטיחות האירופאי EuroNCAP מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק למאזדה 3 החדשה, פיג'ו 308 החדשה, ניסאן נוט החדשה, אינפיניטי Q50, מיצובישי אאוטלנדר PHEV, פורד אקוספורט, ב.מ.וו i3 ופורד טורנאו קונקט החדש.

חמישה כוכבים במבחני הריסוק למאזדה 3 החדשה

ארגון הבטיחות האירופאי EuroNCAP המבצע מבחני ריסוק לרכבים המשווקים באירופה מפרסם היום (ד') את תוצאות סבב מבחני הריסוק האחרונים שביצע הארגון, ניסאן נוט החדשה, ב.מ.וו i3 החשמלית ופורד אקוספורט מאכזבים עם ציון של 4 כוכבים בלבד.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

מאזדה 3 החדשה זוכה בחמישה כוכבים עם ציונים גבוהים בכל סעיפי המבחן: 93% בהגנה על נוסעים בוגרים, 86% בהגנה על ילדים במושבי בטיחות מאחור, 65% בהגנה על הולכי רגל ו-81% בעזרי בטיחות.

 

פיג'ו 308 החדשה, שתשווק בשנה הבאה בישראל, זוכה גם כן בחמישה כוכבים עם ציונים של 92% בהגנה על נוסעים בוגרים, ציון בינוני של 79% בהגנה על ילדים במושבי בטיחות, 64% בהגנה על הולכי רגל ו-81% בעזרי בטיחות.

 

אינפיניטי Q50, מחליפת ה-G37 סדאן שתשווק בתחילת שנה הבאה בישראל, זוכה בחמישה כוכבי בטיחות אך עם ציונים לא גבוהים במיוחד ביחס לסגמנט אליה היא משתייכת עם ציונים של 86% בהגנה על נוסעים בוגרים, 85% בהגנה על ילדים במושבי בטיחות מאחור, 67% בהגנה על הולכי רגל ו-81% בעזרי בטיחות.

 

ניסאן נוט החדשה זוכה רק ב-4 כוכבי בטיחות בשל הסיבה שלא עברה את הרף של 60% בהגנה על הולכי רגל בהתאם לתקנון החדש של ארגון EuroNCAP מאז 2012. זה גם המקרה עם פורד אקוספורט, ב.מ.וו i3 ופולקסווגן טרנספורטר T5 למרות שזה האחרון, גם כך היה זוכה במקסימום בציון של 4 כוכבים בשל הגנה בינונית בלבד על הנוסעים.

 

על מיצובישי אאוטלנדר PHEV כבר דיווחנו מוקדם יותר היום, הדגם זכה בציון מרבי של 5 כוכבי בטיחות, אך עם ציון של 88% בהגנה על נוסעים בוגרים לעומת 93% באותו סעיף בדגם הרגיל.

 

מרצדס סיטאן, גרסת מרצדס לרנו קנגו, התייצב למבחן חוזר לאחר שקיבל במבחן הקודם ציון של 3 כוכבים בלבד. בזכות השיפורים שביצע מרצדס בדגם, הדגם זכה לארבעה כוכבים עם שיפור משמעותי לפי הארגון בתחום ההגנה על צד הנוסעים מלפנים.

 

מבחני ריסוק 2013 NCAP