הפיקנטו החדשה זכתה לציון של 4 כוכבים, מאזדה CX-5 החדש זכה לציון מלא של 5 כוכבים.

 

ארגון הבטיחות האירופאי Euro NCAP, מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק שערך לדגי 2017 החדשים הבאים: קיה פיקנטו, פורד פיאסטה, קיה ריו, רנו קולאוס, מאזדה CX-5, אופל גרנדלנד-X, מרצדס C קלאס קבריולט, אופל אמפרה-e וג'יפ קומפאס.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

קיה פיקנטו החדשה, אשר הושקה אצלנו בחודש מרץ האחרון, נבחנה עם ובלי חבילת בטיחות. ללא חבילת בטיחות, הדגם זכה לציון של 3 כוכבים בלבד, עם החבילה הציון עלה ל-4 כוכבים. נציין כי הדגם משווק בישראל עם חבילת בטיחות מלאה (ואף גובהה יותר מזו המוצעת באירופה בשילוב עם מערכת מובילאיי).

 

הדגם זכה לציון טוב יחסית של 87% בהגנה על נוסעים בוגרים, אך לציון בינוני בלבד של 64% בהגנה על ילדים במושבי בטיחות מאחור וכן הגנה בינונית על הולכי רגל (54%). מיקום נכון יותר לש חגורות הבטיחות מאחור (עבור ילדים העושים שימוש בבוסטר) יחד עם שיפור ההגנה על הולכי הרגל יכלו להעניק לדגם את הכוכב החמישי. מערכת הבלימה האוטונומית בדגם זכתה לציון מלא ומנעה התנגשות בכל המקרים בהן נבחנה.

קיה ריו החדשה, שהגיע לאחרונה אלינו, זכתה גם היא לשני ציונים, עם ובלי חבילת בטיחות. בישראל, הדגם משווק ללא חבילת בטיחות הכוללת בלימה אוטונומית (אך כן עם מערכת מובלאיי), לכן בשלב זה יש להתייחס לציון הנמוך יותר ללא חבילת הבטיחות ואלו חדשות פחות טובות עבור הדגם שכן עם חבילת הבטיחות לדגם ציון מלא של חמישה כוכבים, אך רק 3 כוכבים ללא החבילה.

 

יש לציין שגם ללא חבילת הבטיחות, הדגם הציג ביצועי שלדה מרשימים והגן באופן מוצלח על הנוסעים, בוגרים ובמיוחד ילדים – טוב למעשה מהפיאסטה שזכתה לציון של 5 כוכבים. למעשה, אם הדגם היה משווק באירופה כמו בישראל עם מערכת מובילאיי, הדגם היה זוכה לציון מרבי של 5 כוכבים גם ללא חבילת הבטיחות.

 

5 כוכבים למאזדה CX-5 החדש
5 כוכבים למאזדה CX-5 החדש.

מאזדה CX-5 החדש אשר הושק בישראל לפני כחודשיים, זכה לציון מלא של 5 כוכבים וכמו בדגם שנבחן, הוא מצויד כסטנדרט במערכת בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל.

 

אופל גרנדלנד-X, הקרוסאובר הקומפקטי החדש של אופל, זכה גם הוא לציון מרבי של 5 כוכבים, למרות שהרשים פחות בהגנה על נוסעים בוגרים. הדגם מצויד כסטנדרט בבקרת סטייה מנתיב, אך לא מצויד כסטנדרט במערכת בלימה אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל ולכן מערכת זו גם לא נבחנה ושוקללה בציון הכולל.

פורד פיאסטה החדשה זכתה לציון בטיחות מרבי של 5 כוכבים, למרות שהציגה ביצועים טובים פחות לעומת הריו של קיה בהגנה על נוסעים בוגרים. הדגם לא משווק כסטנדרט עם בלימה אוטונומית אך הוא כן מצויד כסטנדרט בבקרת סטייה מנתיב.

 

ג'יפ קומפאס החדש, מרצדס C קלאס קבריולט ורנו קולאוס החדש זכו לציון מלא של 5 כוכבי בטיחות. 

 

טבלת מבחני ריסוק 2017

תגובות (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

במקום לעודד להביא רכבים בטוחים, הרכב הנמכר ביותר בארץ KIA PICANTO עם 3 כוכבי ריסוק.
שלא נדבר על DACIA.
מדינה פח דואגת רק לכיס העשירים, ובכך המעמד הנמוך מתרחק מהמעמד העליון.

This comment was minimized by the moderator on the site

אתה בטוח שקראת את הכתבה? כתוב במפורש שהפיקנטו משווקת בארץ עם חבילת בטיחות מלאה + מערכת מוביליי - דהיינו היא אפילו יותר בטוחה מהגרסה המאובזרת שנבחנה.

This comment was minimized by the moderator on the site

עוד סיבה לא לרכוש את הריו החדשה עד שלא יגיע הדגם עם אביזרי הבטיחות הנכונים

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location