שוק הרכב הישראלי רושם ירידה של 3.2% לעומת השנה שעברה, האם זו תחילתה של מגמת ירידה?

יונדאי ממשיכה להוביל בבטחה את שוק הרכב הישראלי

17,831 רכבים חדשים נמסרו בישראל בחודש מרץ האחרון לפי דו"ח איגוד יבואני הרכב המתפרסם היום (רביעי). מתחילת השנה נמסרו בישראל 57,249 רכבים חדשים, ירידה של 3.2% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ולעומת עלייה בשני החודשים הראשונים של השנה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

האם זו תחילתה של מגמת ירידה או רק חג החירות שחל בחודש מרץ? נאלץ להמתין לחודשים הבאים, אך אין ספק כי המצב הכלכלי הגלובלי, במיוחד בשוק האירופאי, והגזירות הכלכליות שבפתח (כולל מיסוי ירוק חדש) צפויים להשפיע על שוק הרכב הישראלי, בין אם במספרים או בין אם בתנועת לקוחות בין הסגמנטים, בעיקר מעבר צפוי ממשפחתיות אל משפחתיות קומפקטיות.

 

יונדאי, ממשיכה להיות השחקן החזק בשוק הישראלי עם מסירות של 9,424 רכבים חדשים מתחילת השנה (2,648 רכבים חדשים במרץ), ירידה קלה וזניחה של 0.1 לעומת התקופה המקבילה אשתקד. קיה מטפסת החודש אל המקום השני עם מסירות של 5,373 רכבים חדשים מתחילת השנה (1,917 במרץ), למרות זאת היא רושמת ירידה של 8.1% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. יש לציין שמסירות הפורטה החדשה, שרק הגיע לישראל, יתנו ביטוי משמעותי יותר בטבלה החל מהחודש הבא, אז גם תצטרף להיצע הסיד החדשה.

 

טויוטה בזכות צי דגמים חדש רושמת עלייה של 6.3% עם מסירות של 5,001 רכבים חדשים מתחילת השנה (1,579 במרץ) ותוספת את המקום השלישי בטבלה. כמובן שצריך לזכור שהקורולה החדשה צפויה להגיע כבר לקראת יולי אוגוסט השנה אשר תחליף את הקורולה הנוכחית הוותיקה למדי. פורד במקום הרביעי, ממשיכה את הירידה שהחלה בשנה שעברה עם מסירות של 4,405 רכבים חדשים מתחילת השנה, ירידה של 28.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. נותר לראות האם הפיאסטה החדשה, ששיווקה החל לאחרונה, תאפשר לחברה לשפר את המכירות או שהדגם שוב לא יזכה להערכה מצד הלקוח הישראלי (בניגוד לאירופאי) למרות שמדובר בסופר מיני מצוינת.

 

את המקום החמישי בטבלה תוספת ניסאן, שלמרות צי רכבים מצומצם יחסית וותיק מאוד בחלקו רושמת מסירות של 3,282 רכבים חדשים מתחילת השנה (1,007 במרץ), עלייה של 2.7% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ניסאן תזכה השנה לשחקנית חיזוק בדמותה של הנוט החדשה, שהוצגה לאחרונה ושתגיע בהמשך השנה לישראל.

 

את השיפור המשמעותי ביותר בסיכום הרבעון הראשון של 2013, רושמות מרצדס עם עלייה של 98% במכירות לעומת התקופה המקבילה אשתקד (557 רכבים חדשים מתחילת השנה), אופל עם עלייה של 43% במכירות (1,505 רכבים חדשים), ב.מ.וו עם עלייה של 38.9% במכירות (550 רכבים חדשים), רנו עם עלייה של 33.8% במכירות (יש לציין שגם בטר פלייס מסרה יותר: 297 רכבים). לקסוס רושמת עלייה של 27.7% במכירות (175 רכבים חדשים) ושם ללא ספק ממתינים להגעתה של לקסוס IS החדשה. גם פיאט רושמת עלייה דו ספרתית עם שיפור של 22.4% במכירות לעומת התקופה המקבילה אשתקד, מה שמוכיח שעם תמחור נכון (לפיאט 500) אפשר למכור יותר, משמעותית.

 

 

מסירות רכב חדש מרץ 2013

תגובות (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

עם ישראל בוכה שאין לו כסף...והמצב על הפנים...אבל ממשיכים לקנות רכבים חדשים.<br />ככה זה הישראלי המצוי...כל הזמן בוכה ומתלונן.

This comment was minimized by the moderator on the site

אז למה לא לקנות רכב חדש? עובה שקיה קפצו למקום השני! כשחברות הרכבים יתחילו להוריד מחירים ולהפוך אותם ליותר נגישים אולי המכירות שלהם לא ירדו...

This comment was minimized by the moderator on the site

במכירות גם כשכולם בירידה. תפסה מקום שני- יודעים מה הם עושים..

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location