מותג הרכב שנולד לפני 27 שנים משיתוף פעולה בין מרצדס לבין יצרן השעונים השוויצרי סווטש לייצור רכבים עירוניים עם עיצוב מודולרי עבר מספר גלגולים לאורך השנים, כולל הפיכת המותג לרכבים חשמליים בלבד בשנת 2019, אך המהות של המותג לא השתנתה ממש, עד היום.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

הקונספט סמארט #1 המוצג כעת בתערוכת מינכן הוא הוא תולדה של שיתוף פעולה שנחתם בין גילי (Geely) הסינית לבין מרצדס בשנת 2019 להקמת מיזם משותף לפיתוח וייצור הדור הבא של רכבי סמארט שיהיו שונים מכך מה שהכרנו עד היום. במסגרת המיזם המשותף, גילי הוא זו האחראית על פיתוח הפלטפורמה ועל ייצור הדגם ומרצדס על העיצוב והטכנולוגיה. דגמי סמארט העתידיים, כמו גרסת הייצור של הקונספט סמאט #1, ימשיכו להיות מוצר על הצד היקר והייחודי יותר.

 

סמארט מספר 1 קונספט
סמארט מספר 1 קונספט.

עם אורך של 4,290 מ"מ, רוחב של 1,910 מ"מ, גובה של 1,698 מ"מ ובסיס גלגלים של 2,750 מ"מ, הקרוסאובר סמארט #1 הוא ללא ספק הרכב הגדול ביותר אי פעם שסמארט הציגה ובגודל מקביל לקרוסאובר עירוני כדוגמת סקודה קאמיק, מאזדה CX-3 ועוד. לשם ההשוואה, לדגם הגדול ביותר של סמארט עד היום, סמארט 4FOUR לארבעה נוסעים, אורך של 3,495 מ" בלבד.

 

בזכות הפלטפורמה החשמלית ובסיס הגלגלים הארוך שמערכת הנעה זו מאפשרת, סמארט מבטיחה שהדגם יספק מרווח מצוין לנוסעים. לדשבורד הצף עיצוב מינימליסטי מאוד ללא כפתורים כלל, למעט על גלגל ההגה, כך שהשליטה על כל מערכות הרכב מתבצעת דרך מסך המגע המרכזי בגודל של "12.8.

 

סמארט מספר 1 קונספט
סמארט מספר 1 קונספט.

סמאט מציינת כי מחשב מרכזי ישלוט על עיקר מערכות הרכב כגון מערכת ההנעה והסוללה, מולטימדיה ומערכות הבטיחות, עדכוני OTA רציפים לכל אורך חיי הדגם יאפשרו לשדרג ולשפר את המערכות האלו עם הזמן. לרשות הרוכשים תהיה אפליקציה סלולרית שתשמש כמפתח דיגיטלי וכאמצעי לשליטה מרחוק על הרכב יחד עם אינטגרציה מלאה עם מערכת המולטימדיה כך שמה שהתחלתם בבית ימשיך ישירות אל תא הנוסעים. מערכת השמע בדגם תהיה מערכת מבית מותג Beats.