סקודה אפיק קונספט
סקודה אפיק - קרוסאובר עירוני חשמלי לשנת 2025.
סקודה אפיק קונספט
סקודה אפיק - קרוסאובר עירוני חשמלי לשנת 2025.

סקודה חושפת קונספט לקרוסאובר חשמלי עירוני, סקודה אפיק (Epiq), אותו החברה מתכננת לשווק במהלך שנת 2025 ובמחיר שיעמוד על החל מ-25,000 אירו, מחיר שהוא מקביל למחיר של דגמים עם מנוע בעירה פנימית כדוגמת הקאמיק של סקודה. 

 

האפיק הוא אחד מתוך שישה דגמים חשמליים אותם סקודה מתכננת להשיק בשנים הקרובות ולצד זה, הוא גם הדגם הראשון שנושא את שפת העיצוב החדשה של סקודה, Modern Solid, שהוצגה לפני כשנתיים עם הקונספט VISION 7S.  

 

2025 סקודה אפיק קונספט
סקודה אפיק קונספט.

למרות אורך של 4.1 מטר בלבד, לקאמיק לדוגמה אורך של 4.24 מטר, סקודה מבטיחה שלדגם לא רק מרווח מספק למשפחה צעירה אלא גם נפח תא מטען של 490 ליטר הנחשב לגדול יחסית לסגמנט, לקאמיק לדוגמה נפח של 400 ליטר בלבד. סקודה אפיק יתחרה מול דגמים כגון פיאט פנדה החשמלית החדשה, רנו 4 החשמלי ועוד. 

 

סקודה אפיק הוא אחד משלישיית דגמים חשמליים קטנים במחיר נגיש אותה קבוצת פולקסווגן תשיק בשנת 2025 והיא כולל בנוסף לאפיק גם את פולקסווגן ID2, שהוצגה כקונספט אשתקד, וקופרה רוואל שהוא גם סוג של קרוסאובר עירוני. 

 

סקודה אפיק קונספט 2025
סקודה אפיק קונספט.

סקודה לא מספקת פרטים טכניים רבים על הדגם אך לאור הבסיס הזהה לפולקסווגן ID2, אז ניתן לצפות שגם לאפיק של סקודה בסיס גלגלים של 2.60 מטר, מנוע חשמלי קדמי בהספק של עד 226 כ"ס ולפי סקודה, לאפיק טווח נסיעה של "מעל ל-400 ק"מ". שלישיית הדגמים הזו מבוססת על פלטפורמת MEB Entry שהיא פלטפורמת הנעה קדמית ייעודית להנעה חשמלית ולצד זה, הדגמים יעשו שימוש בדור החדש של הסוללות של קבוצת פולקסווגן שגם להן תפקיד משמעותי ביכולת של קבוצת פולקסווגן לשווק רכבים חשמליים זולים יחסית במחיר המקביל לזה של דגמים עם מנוע בעירה פנימית. 

סקודה אפיק קונספט 2024

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
  • תגובות 17

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.