חבילת הקומפטיש'ן ל-M4 ול-M3 כוללת תוספת הספק של 20 כ"ס ושדרוגים בתחום הניהוג והתנהגות הכביש.

2016 ב.מ.וו M3 עם חבילת קומפטישן
חבילת קומפטיש'ן ל-ב.מ.וו M3 ו-M4 - תוספת כוח, קוסמפטיקה והתנהגות כביש משופרת וחדה יותר.

ב.מ.וו M3 ו-M4 החדשות איתנו כבר שנתיים ועם מתחרות חדשות שהוצגו לאחרונה, מרצדס C63 AMG לדוגמה, או כאלו שיוצגו בקרוב, אודי RS4 החדשה למשל, זה זמן טוב עבור ב.מ.וו להציג מקצה שיפורים לדגמי הביצועים שלה באמצעות חבילת קומפטיש'ן החדשה.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

חבילת הקומפטיש'ן (Competition) שתוצע עם ה-M3, M4 ו-M4 קבריולט, כוללת לא מעט שיפורים ושדרוגים, קצת בתחום חטיבת הכוח ויותר בתחום הניהוג והתנהגות הכביש. מנוע ה-3.0 ליטר שישה צילינדרים טורבו זכה למקצה שיפורים מה שהעלה את ההספק המרבי מ-431 כ"ס של הדגמים "הרגילים" ל-450 כ"ס עם חבילת הקומפטיש'ן. תוספת ההספק אפשרה לקזז 0.1 שניות במאוץ הקלאסי ל-100 קמ"ש: 4.0 שניות לעומת 4.1 שניות או 4.3 שניות לעומת 4.4 שניות במקרה של ה-M4 קבריולט (נתונים לתיבת M-DCT).

 

שיפורים אלו אפשרו ל-M4 ול-M3 להשוות את זמני התאוצה לאלו של ה- C63 AMG החדשה, למרות שלזו האחרונה יתרון של 60 כ"ס בדגם ה-S.

 

השיפורים ביחידת ההנעה הם רק ההתחלה לרשימה ארוכה של שדרוגים ושיפורים, מערכת הבולמים האדפטיביים ( Adaptive M Suspension) המוצעים כסטנדרט עם החבילה עברו כיול מקיף לטובת התנהגות כביש משופרת, בנוסף לכך הותקנו קפיצים חדשים, בולמים חדשים ומוטות מייצבים חדשים. לרשות הנהג בחירה מבין שלושה מצבי כיול: Comfort, Sport ו- Sport+, שגם הם תוכנתו מחדש. דיפרנציאל M האקטיבי המותקן על הסרן האחורי ומערכת בקרת היציבות עודכנו בהתאם לשינויים שנעשו בדגם.

 

מושבים M3 קומפטישן
מושבים קלי משקל ייחודיים כלולים בחבילה (צילום: M-POWER.COM).

 

בנוסף לכך, החבילה כוללת גם חישוקי "20 ייחודיים לדגם עליהם מולבשים צמיגים במידות של 265/30 מלפנים ו-285/30 מאחור. בתא הנוסעים, הנהג יניח את ישבנו על מושבי ספורט קלי משקל שתוכננו במיוחד עבור הדגם ולפי ב.מ.וו הם מספקים תמיכה משופרת לגוף בזמן נהיגה נמרצת לצד נוחות מרבית בנסיעות ארוכות. משלימות את האווירה הספורטיבית יותר אלו חגורות בטיחות עם רקמת פסים בצבעי לוגו ב.מ.וו M.

 

בצד הקוסמטי, ארבעת יציאות צינור המפלט מאחור זכו לציפוי בכרום מושחר וגימור בשחור מבריק מכסה את גריל הכליות ואת ספי הדלתות . עבור השוק האמריקאי לפחות, עלות חבילת הקומפטיש'ן עומדת על 5,500 דולר לדגמי הסדאן והקופה ו-5,000 דולר לדגם הקבריולט.