מערכת המתלים המזהה מראש את השיבושים שבדרך, תאפשר לספינת הדגל של אודי לספק נוחות חסרת פשרות לצד יכולות דינמיות גבוהות.

 

כאשר אודי הציגה את ה-S8 החדשה, אחת המערכות המשמעותיות שהוטמעו בדגם היא מערכת מתלי האוויר הנעזרת במצלמה המאפשרת להעניק לדגם יכולות דינמיות גבוהות יותר לצד נוחות נסיעה חסרת פשרות. כעת, אודי מוסיפה את המערכת הזו גם לגרסאות הרגילות של הדגם - בשלב זה בדגמי הבנזין TFSI בלבד.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

המערכת (Predictive active suspension) עושה שימוש במצלמה הקדמית של הרכב בכדי לסרוק את פני הכביש שלפני הרכב ולזהות שיבושים לפני שהרכב פוגש אותם. בהתאם למידע מהסריקה, המערכת מעבירה פקודה לארבעה מפעילים חשמליים, אחד בכל גלגל, המנמיכים או מגביהים את המרכב בטווח של 85 מ"מ מנקודת האיזון (בזמן של חמש עשיריות השנייה) בכדי לאפשר מינימום של חוסר נוחות לנוסעי הרכב במעבר על שיבושים.

 

אודי A8 מערכת מתלים מבוססת מצלמה
הקטנה של זוויות הגלגול במצב ספורט.

המערכת הזו, בשילוב עם מתלי האוויר של ה-A8, מאפשרת לדגם להתנהג כמו רכב ספורט במצב Dynamic, המקטין את זוויות הגלגול מ-5 מעלות ללא המערכת ל-2 מעלות בלבד, או להשיג נוחות "נסיעה על ענן" כאשר בורר מצבי המתלים נמצא על מצב Comfort Plus.

כאשר הרכב פונה במצב Comfort Plus, המערכת מגביהה את המרכב בצד החיצוני של הסיבוב ומנמיכה את המרכב בצד הנגדי כך שהרכב נוטה לכיוון הסיבוב ב-3 מעלות. כתוצאה מכך, כוחות התאוצה על הנוסעים בציר הרחוב מופחתים למינימום כך שנוסעי הרכב בקושי ירגישו שהרכב פונה - גם כוס קפה מלאה במחזיק הכוסות לא תחסיר טיפה אחת לפי אודי. המערכת דואגת לשנות את גובה המרכב בציר הקדמי והאחורי בהתאם למידת התאוצה או הבלימה, כך שגם במקרה זה הפגיעה בנוחות הנוסעים כתוצאה מבלימה או האצה חזקה תהיה מינימלית.

 

אודי A8 מערכת מתלים מבוססת מצלמה
הפחתת התאוצה הפועלת על הנוסעים באמצעות שינוי גובה המרכב בכל גלגל.

המערכת לא משפרת את הנוחות רק בנסיעה אלא גם במצב בו הרכב סטטי. כאשר הנהג מתקרב לרכב או פותח את הדלת ליציאה, המערכת מגביהה את המרכב ב-50 מ"מ בכדי לאפשר כניסה/יציאה נוחה יותר.

 

תגובות (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mainly because it had happened for so long for him, there could be a medical reason for why it was happening. yogaheightsdc.com/5-habits-to-consider-for-2018/?unapproved=5603&moderation-hash=0baa99...

Mainly because it had happened for so long for him, there could be a medical reason for why it was happening. yogaheightsdc.com/5-habits-to-consider-for-2018/?unapproved=5603&moderation-hash=0baa99eb409a817c7614579c635ed65d

המשך קריאה
There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location