לקיה יש אמנם מספר דגמים חשמליים הנמכרים בהצלחה, כגון הנירו או הסול החשמליות, אך עדיין אין לה דגם חשמלי ייעודי כמו פולקסווגן ID3, כזה שתוכנן מראש לשאת מערכת הנעה חשמלית מלאה. היום (ד') קיה מספקת לנו הצצה ראשונה אל התכנית האסטרטגית שלה בתחום הרכב החשמלי לשנים הקרובות הכוללת השקה של 7 דגמים חשמליים יעודיים במגוון סגמנטים עד לשנת 2027.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

את הדגם החשמלי הייעודי הראשונה שלה, הנושא בשלב זה את שם הקוד CV, קיה תשיק כבר במהלך שנת 2021 ולפי קיה הדגם יציג בנוסף את שפת העיצוב החדשה של המותג. קיה CV צפוי להיות דגם מקביל ליונדאי 45, הקרוסאובר החשמלי הייעודי של יונדאי אותו תחשוף החברה בזמן הקרוב.

 

קיה 7 דגמים חשמליים
מרכב עירוני ועד לדגמי ביצועים.

את הרכב החשמלי הראשון שלה קיה השיקה עוד בשנת 2011 (קיה RAY) עבור השוק הקוריאני בלבד ומאז ועד היום החברה מכרה מעל ל-100,000 רכבים חשמליים. השקת הדגמים החשמליים הייעודיים היא חלק מהתוכנית האסטרטגית של קיה (PLAN S) עליה הכריזה החברה מוקדם יותר השנה.

 

השאיפה של קיה היא לשווק 11 דגמים חשמליים עד לשנת 2025, בשנה זו קיה שואפת כי הדגמים החשמליים שלה יאחזו בנתח שוק של 20% מסך המכירות של המותג בשווקים מתקדמים כגון השוק הקוריאני, האמריקאי והאירופי. עד שנת 2029 קיה מצפה שהדגמים החשמליים שלה יאחזו בנתח שוק של 25% מסך כל המכירות הגלובליות של המותג.

הדגמים החשמליים הייעודיים של קיה יתבססו על פלטפורמה מודולרית ייעודית לרכב חשמלי E-GMP, על בסיס פלטפורמה זו קיה תשווק רכבים חשמליים המתאימים לשימוש אורבני, לנסיעות ארוכות ואף דגמים עם דגש על ביצועים. קיה בוחנת אפשרות לשווק את הדגמים גם במסלולי השכרת סוללה, השכרה ופתרונות לרגע שהרכב דורש החלפה של הסוללה.