לכל יצרן רכב יש כיום מספר דגמים היברידיים, שרק הולכים ומתרבים עם הנטישה של מנועי דיזל, אך טויוטה הייתה שם הרבה לפני כולם כאשר השיקה בשנת 1997 את הפריוס, הרכב ההיברידי הראשון בעולם בייצור המוני. בינואר 2020, טויוטה (טיוטה+לקסוס) השיגה אבן דרך נוספת בתחום עם מכירות של מעל ל-15 מיליון רכבים היברידיים בעולם.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

בשנת 2012, טויוטה ציינה את הרכב ההיברידי ה-4 מיליון במספר ובאפריל 2013 היא כבר ציינה את הרכב החמישה מיליון. בינואר 2014 המספר הזה כבר קפץ ל-6 מיליון רכבים היברידיים ובפברואר 2017 טויוטה השיגה אבן דרך של 10 מיליון מכוניות היברידיות. כשלוש שנים נוספות והגענו לרגע הזו בו החברה מציינת כבר 15 מיליון רכבים עם הנעה היברידית.

 

כל דגמי לקסוס
כל דגמי לקסוס בישראל משווקים עם הנעה היברידית

למעט מספר מצומצם של דגמים, כגון רכב הכביש-שטח לנד קרוזר או הטנדר היילקס, כל דגמי טויוטה משווקים כיום עם מערכת הנעה היברידית וליתר דיוק, 44 דגמים היברידיים במספר המשווקים במעל ל-120 מדינות ברחבי הגלובוס. בישראל ובאירופה הדגמים היברידיים של טויוטה מהווים את עיקר המכירות של המותג ובאחוזים משמעותיים.

עם התקנות החדשות כיום להגבלת פליטת ה- CO2 בשוק האירופי, טויוטה נמצאת במצב טוב יותר ממרבית יצרני הרכב האחרים ועד שנת 2025 היא מתכננת להגדיל את היצע הדגמים ההיברידיים שלה בשוק האירופי מ-19 דגמים כיום ל-40 דגמים העושים שימוש בהנעה חשמלית, מתוכם לפחות 10 דגמים חשמליים מלאים ZEV.

 

טויוטה יאריס קרוס
טויוטה יאריס קרוס.

עד סוף השנה נפגוש בישראל שני דגמים חדשים של טויוטה, היאריס החדשה המצוידת במערכת הנעה היברידית חדשה לחלוטין בהספק מרבי 116 כ"ס (לעומת 99 כ"ס כיום) וצריכת דלק משולבת של 27 ק"מ לליטר (בתקן WLTP) הדגם הנוסף הוא גרסת הפלאג-אין החזקה של הראב4 עם הנעה כפולה, הספק כולל של 306 כ"ס וטווח נסיעה חשמלי משמעותי של כ-65 ק"מ. במהלך שנת 2021 יצטרף להיצע המקומי גם היאריס קרוס, הקרוסאובר העירוני היברידי החדש של טיוטה שהוצג לאחרונה ומבוסס על היאריס החדשה.

 

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location