ארגון הבטיחות האירופאי Euro NCAP מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק של הדגמים הבאים: אודי Q7 החדש, וולוו XC90 החדש, מאזדה CX-3, רנו קדג'אר, פולקסווגן טוראן החדש, טויוטה אוונסיס החדשה, פורד S-MAX וגלקסי החדשים ומיצובישי L200 טרייטון החדש.

2015 אודי Q7 החדש מבחן ריסוק NCAP
אודי Q7 החדש הציג רמה גבוהה של בטיחות במבחני הריסוק של ארגון Euro NCAP.

אם התרגלנו בשנה האחרונה לראות דגמים רבים המסתפקים בציון של 4 כוכבים במבחני הריסוק, סבב המבחנים האחרון שביצע ארגון הבטיחות האירופאי Euro NCAP מכיל דגמים רבים שלא רק השיגו ציון מרבי של 5 כוכבים אלו מפגינים רמת בטיחות גבוהה במיוחד.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

ציון של 5 כוכבים:

אודי Q7 החדש ששיווקו בישראל החל לאחרונה, הפגין ביצועים מרשימים במבחן הריסוק גם בזכות יכולת ספיגה מרשימה של הפלטפורמה שהעניקה לדגם ציונים של 94% בהגנה על נוסעים בוגרים בהתנגשות חזיתית ו-88% בהגנה על ילדים במושבי בטיחות מאחור, וגם באמצעות מערכות בטיחות מתקדמות כגון בלימה אוטו' (לעיר ומחוצה לה) המוצעות בכל גרסאות הדגם כסטנדרט.

 

גם וולוו XC90 החדש, המתחרה הישיר של ה-Q7, זכה לציונים מרשימים במיוחד עם 97% ו-87% בהתאמה. וולוו XC90 זכה בנוסף בציון של 100% בעזרי בטיחות שכן הדגם מצויד כסטנדרט במערכת בלימה אוטו' לעיר ומחוצה לה ומערוכת סיוע לשמירה על נתיב הנסיעה ומהירות הנסיעה.

 

גם האוונסיס החדשה של טויוטה רשמה ציונים גבוהים למדי, עם 93% ו-85% בהתאמה. יש לציין שהאוונסיס החדשה משווקת באירופה כסטנדרט עם מערכת הבטיחות החדשה של טויוטה (בלימה אוטו' ועוד), מערכת שתוצע בישראל רק בעתיד הקרוב ולא משווקת כרגע עם הדגם שנחת לאחרונה אצלנו.

 

ציונים מכובדים נרשמו גם לפורד S-MAX וגלקסי החדשים וכל לפולקסווגן טוראן החדש. הקרוסאובר החדש של רנו – הקדג'אר – רשם גם הוא ציון מרבי של 5 כוכבים אך עם ציון נמוך יחסית בהגנה על ילדים במושבי בטיחות מאחור.

 

ציון של 4 כוכבים:

רק שני דגמים מתוך 9 דגמים שנבחנו בסס האחרון קיבלו ציון של 4 כוכבים בלבד. מאזדה CX-3, הקרוסאובר העירוני החדש של מאזדה הצפוי להגיע אלינו די בקרוב, זכה לציון של 4 כוכבים בשל ציון נמוך יחסית של 79% בהגנה על ילדים במושבי בטיחות מאחור, אך הסיבה העיקרית היא שציוד בטיחות מתקדם כגון בלימה אוטו' לא מוצע בדגם כסטנדרט ולא נבחן ע"י הארגון. יש לציין שדלק מוטורס, יבואנית מאזדה בישראל, שמה דגש רב על אבזור דגמי מאזדה בישראל במערכות בטיחות מתקדמות, כך שסביר להניח שלו הדגם היה נבחן במפרט הישראלי, הוא היה זוכה לציון של 5 כוכבים.

 

דגם נוסף שזכה בציון של 4 כוכבים והושק לאחרונה בישראל הוא מיצובישי טרייטון L200 החדש. עבור טנדר מסחרי ציון של 4 כוכבים לפי הסטנדרט החדש של הארגון נחשב דווקא לציון לא רע והדגם איבד את הכוכב החמישי בשל העדרה של מערכת בלימה אוטו' לעיר, שכלל לא מוצעת עם הדגם.

 

 תוצאות מבחני ריסוק NCAP ספטמבר 2015

תגובות (0)

There are no comments posted here yet

השאירו את תגובותיכם

מצורפים (0 / 3)
Share Your Location