מבחני ריסוק NCAP לדגמים: סקודה קודיאק, מיני קאנטרימן החדש, ניסאן מיקרה החדשה וסוזוקי סוויפט החדשה.

 

ארגון הבטיחות האירופאי Euro NCAP מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק שערך הארגון לדגמים הבאים: סקודה קודיאק, ניסאן מיקרה החדשה, סוזוקי סוויפט החדשה ומיני קאנטרימן החדשה.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

סקודה קודיאק, הקרוסאובר 7 מושבים החדש של סוקדה אותו נפגוש בקרוב על כבישי ישראל, השיג ציון מרבי של חמישה כוכבים, גם בזכות העבודה שהדגם, באירופה לפחות, מצויד כסטנדרט במערכת בלימה אוטונומית (עד 80 קמ"ש) עם זיהוי הולכי רגל ובשבע כריות אוויר. יש לציין שלמות ציון 92% בהגנה על נוסעים בוגרים מלפנים, ההגנה על חזה הנהג או הנוסע גבולית ורק שני המושבים הקיצוניים בשורה המרכזית מצוידים בעיגוני ISOFIX.

 

סוזוקי סוויפט החדשה נבחנה פעמיים, פעם עם אבזור הבסיס ופעם עם חבילת בטיחות אופציונלית. ללא חבילת הבטיחות, הדגם השיג ציון בינוני של שלושה כוכבים בלבד. הציון הבינוני הזה התקבל בשל הגנה גבולית על חזה הנהג והנוסע, אפשרות לפגיעת צוואר חמורה לנוסע בוגר מאחור והעדרן של מערכות בטיחות מתקדמות כגון בלימה אוטונומית. עם חבילת הבטיחות הכוללת בלימה אוטונומית (מבוססת רדאר 5-210 קמ”ש), אך ללא זיהוי הולכי רגל או מערכת סיוע לשמירה על נתיב הנסיעה, הדגם זכה לציון של 4 כוכבים.

 

טבלת מבחני ריסוק NCAP מאי 2017

 

גם ניסאן מיקרה החדשה נבחנה עם ובלי חבילת בטיחות. ללא חבילת הבטיחות המורחבת (בלימה אוטונומית מבוססת רדאר 10-210 קמ"ש אך ללא זיהוי הולכי רגל וסיוע לשמירה על נתיב הנסיעה) הדגם זכה לציון של 4 כוכבים. למעט אפשרות לפגיעה צוואר חמורה לנוסע בוגר במושב האחורי, הדגם הציג רמת גבוהה של הגנה על כל נוסעי הרכב, בוגרים או ילדים. עם חבילת הבטיחות המורחבת הכוללת זיהוי הולכי רגל (תוספת של מצלמה) הדגם זכה לציון מרבי של 5 כוכבים.

 

מיני קאנטרימן החדש זכה בציון מלא של חמישה כוכבים כאשר הדגם מצויד כסטנדרט במערכת בלימה אוטונומית (אך עם זיהוי הולכי רגל כאופציה בלבד). הקאנטרימן הציג רמה בינונית/גבולית בהגנה על חזה הנוסע או הנהג ובציג רמה גבוהה של הגנה בכל שאר התחומים שנבחנו.