פולקסווגן מסירה את הלוט מעל דגמי 2021 החדשים של הטיגואן, הקרוסאובר המצליח של המותג שהפך אשתקד גם לדגם הנמכר ביותר של המותג עם מעל ל-910,000 יחידות שנמכרו מהדגם ומעל ל-6 מיליון יחידת מאז שהושק הדור הראשון בשנת 2007.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

הטיגואן החדש מציג לא רק עדכון ויזואלי מקיף או שדרוג טכנולוגי לתא הנוסעים, כמקובל במתיחת פנים, הוא כולל כעת לראשונה גם דגם ביצועים R עם 320 כ"ס ודגם פלאג-אין PHEV עם טווח נסיעה של כ-50 ק"מ.

 

2011 פולקסווגן טיגואן R
דגם ביצועים טיגואן R.

פולקסווגן הבטיחה בעבר להרחיב את דגמי ה-R שלה כמותג ביצועים של ממש ואל הטוארג R שהוצג בתחילת השנה, אל הארטאון R שהוצגה רק לפני כשבוע ואל הגולף R החדשה שתוצג בהמשך השנה, היא מוסיפה כעת את הטיגואן R - שיתחרה בעיקר מול הקופרה אטקה. בחזיתו של הטיגואן R נמצא את מנוע ה-2.0 ליטר טורבו EA888 המוכר של פולקסווגן (מדור רביעי) בהספק מרבי של 320 כ"ס וכיאה לדגם R, הוא מעביר את הכוח לכל ארבעת הגלגלים דרך מערכת הנעה כפולה 4MOTION המסוגלת להעביר את המומנט בין הציר הקדמי לאחורי וגם לגלגל האוחז יותר מימין ומשמאל.

 

2011 פולקסווגן טיגואן החדש
עדכון חיצוני מוצלח.

הטיגואן R מצויד בתיבת 7 הילוכים DSG, מערכת בקרת שלדה DCC עם בולמים אדפטיביים הכוללים הנמכת מרכב של 10 מ"מ לעומת הדגמים הרגילים, מערכת בלימה משודרגת, מתלים משודרגים ועוד. בשלב זה פולקסווגן לא חושפת את נתוני הביצועים, אך לקופרה אטקה עם נתונים דומים יש נתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 4.9 שניות.

 

טיגואן פלאג-אין eHybrid
טיגואן פלאג-אין eHybrid.

אל הטיגואן R מצטרף הטיגואן פלאג-אין eHybrid המצויד במערכת הנעה היברידית נטענת אותה פגשנו כבר בלא מעט מדגמי קבוצת פולקסווגן - כולל לדוגמה באוקטביה RS iV החדשה. זו מערכת המבוססת על מנוע 1.4TSI ומנוע חשמלי המשולב בתיבת 6 הילוכים DSG. ההספק הכולל של המערכת עומד על 245 כ"ס והמומנט המרבי על 40.8 קג"מ. נסיעה על בסיס הסוללה בלבד אפשרית עד למהירות של 130 קמ"ש ולטווח של כ-50 ק"מ.

 

הדגם ישווק כמובן גם אם מנוע 1.5TSI עם 150 כ"ס או 2.0TSI עם 190 כ"ס וכן עם מנוע 2.0TSI במגוון הספקים.

 

2011 פולקסווגן טיגואן החדש תא הנוסעים
שדרוג טכנולוגי לתא הנוסעים.

בצד הויזואלי, פולקסווגן העניקה לטיגואן המחודש מראה רענן ומודרני יותר המצליח לשבור את השבלוניות המשעממת של הדגם הנוכחי. החזית החדש כוללת פנסים חדשים עם חתימת תאורת LED בדומה לגולף החדשה, גריל חדש ורחב יותר ועיצוב מעודכן לפגוש. גם מאחור נמצא פנסים מעודכנים ועיצוב מעודכן לפגוש כאשר חישוקי גלגלים בעיצובים חדשים חותמים את העדכון החיצוני המוצלח לדגם.

 

2011 פולקסווגן טיגואן החדש
מפרט בטיחות משודרג.

עיצוב תא הנוסעים נותר ללא שינוי אמנם אך יש בו לא מעט חידושים, כולל גלגל הגה חדש עם משטחי מגע במקום כפתורים פיזיים (אופציה), שקעי USB טייפ C, מערך שליטה חדש מבוסס מגע לבקרת האקלים המפוצלת (אופציה), נמצא גם תאורת אווירה 15 גוונים שונים, לוח מחוונים דיגיטלי "10.25 מעודכן ובמרכז הדשבורד הותקנה מערכת מולטימדיה חדשה MIB3 עם מסכי מגע בגודל "8 או "9.2, חיבור קבוע לרשת האינטרנט (eSIM) וחיבור אלחוטי לאפל קאר-פליי ואנדרואיד אוטו.

הטיגואן המחודש מקבל את כל מערכות הבטיחות העדכניות של פולקסווגן, כולל מערכת Travel Assist השולטת על התאוצה, בלימה וההיגוי בכדי לאפשר נהיגה סמי אוטונומית בכל טווח המהירויות עד 210 קמ"ש. בקרת השיוט האדפטיבית שודרגה וכעת היא עושה שימוש במידה מהמצלמה הקדמית ומערכת הניווט בכדי להתאים את מהירות הרכב לתנועה ולדרך.