האיחוד האירופי משיק מדבקה חדשה לסימון תכונות צמיג אותה תוכלו למצוא על כל צמיג חדש שתרכשו החל מחודש מאי 2021. המדבקה החדשה תחליף את זו הקודמת שהושקה בשנת 2012. המהלך הזה הוא חלק בלתי נפרד מהשאיפה של האיחוד להפחית ב-60% את פליטת המזהמים מתחבורה עד לשנת 2050 ולצמיגים השפעה משמעותית על צריכת הדלק ופליטת המזהמים - 20 עד 30 אחוז.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

אז מה חדש? ראשית כל האיחוד הוסיף את החובה לסימון נתוני צמיגים גם לצמיגים המיועדים למשאיות ואוטובוסים ולא רק לרכבי נוסעים כפי שהיה עד היום. נוספה למדבקה שורה המציינת את דגם הצמיג (יצרני הצמיגים בכל מקרה הוסיפו את זה בעבר), יש ברקוד לסריקה המספק קישור לכל נתוני הצמיג (מידות, דגם, עומס, קוד מהירות, דירוג ועוד) ובתחתית המדבקה נוספו שני סימונים חדשים במידה והצמיג מתאים לנהיגה בשלג ו/או לקרח.

 

מדבקת סימון צמיגים חדשה לשנת 2021
מדבקת הסימון החדשה לצמיגים.

כמו בעבר הסימון כולל שלושה נתונים עיקריים: דירוג חיסכון בצריכת הדלק (התנגדות לגלגול), דירוג בלימת חירום ברטוב ודירוג רעש. הדירוג צומצם משבע דרגות בעבר (A-G) לחמש דרגות (A-E) ובמקום סימון דירוג הרעד בגלי קול הדירוג מצוין באותיות ABC.

כאמור, סריקה של הברקוד תוביל אתכם לקישור אל מס"ד הנתונים האירופי EPREL – European Product Registry for Energy Labelling בו ניתן למצוא נתונים שונים על כל המוצרים הנדרשים לתווית אנרגיה, לא רק צמיגים כמובן אלא כל מוצר חשמלי כמו מקררים, מזגנים ועוד.