מבחני ריסוק NCAP לדגמים: מאזדה 3 החדשה, רנו קליאו החדשה, טויוטה קורולה החדשה, טויוטה ראב4 החדש, אודי e-tron החשמלי, פולקסווגן T-CROSS ולקסוס UX.

 

ארגון הבטיחות האירופי Euro NCAP מפרסם את תוצאות מבחני הריסוק והבטיחות שערך לשבעה דגמים חדשים: מאזדה 3 החדשה, רנו קליאו החדשה, טויוטה קורולה החדשה, טויוטה ראב4 החדש, אודי e-tron החשמלי, פולקסווגן T-CROSS ולקסוס UX. כל הדגמים שנבחנו זכו לציון המרבי של חמישה כוכבים וכולם הציגו רמה גבוהה של בטיחות בסעיפי המבחן השונים.

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

 

טויוטה קורולה החדשה, שנבחנה בדגם האצ'בק - קורולה Excite בישראל - אך הציון תקף לכל גרסאות המרכב, השיגה ציון של 95% בהגנה על נוסעים בוגרים, 84% בהגנה על ילדים במושבים בטיחות, 86% בהגנה על הולכי רגל ו-77% בעזרי בטיחות. כמו בישראל, גם באירופה הקורולה החדשה משווקת כסטנדרט עם בלימה אוטונומית הכוללת זיהוי הולכי רגל ודו גלגלי, בקרת סטייה מנתיב אקטיבית ועוד. בכל סעיפי המבחן לא נרשמו לדגם הערות מיוחדות ומערכות הבטיחות המתקדמות תפקדו למופת בכל התרחישים השונים של המבחן - ביצוע מרשים של טויוטה.

 {youtube}poEzOEJWRMcP/youtube}

גם הרא4 החדש, המבוסס על אותה הפלטפורמה (בגרסה גדולה יותר GA-K) ומצויד באותן מערכות בטיחות מתקדמות הציג רמה גבוהה של בטיחות בכל סעיפי המבחן, ללא הערה חריגה, וגם בו מערכות הבטיחות המתקדמות תפקדו ללא דופי.

 

מאזדה 3 החדשה מבחן ריסוק
מאזדה 3 החדשה מרשימה בבטיחות הפסיבית.

מאזדה 3 החדשה הרשימה במבחן לא פחות עם הגנה מעולה על נוסעים בוגרים (98%) - טובה מזו של הקורולה - והגנה טובה מאוד גם על ילדים במושבי בטיחות (87%). מערכות הבטיחות המתקדמות בדגם תפקדו פחות טוב מאלו שבטויוטה כאשר המערכת התקשתה בזיהוי הולכי רגל בשעות הלילה או בחצייה של רוכב אופניים ביום. בכל הקשור בהתנגשות ברכבים אחרים המערכת תפקדה ללא דופי.

 {youtube}sStGn0A67kQ{/youtube}

רנו קליאו החדשה הציגה רמה גבוהה במיוחד בכל הקשור לבטיחות פסיבית עם ציון של 96% בהגנה על נוסעים בוגרים ו-89% בהגנה על ילדים. מערכות הבטיחות המתקדמות תפקדו היטב ברוב התרחישים המבחן, אך בחלקם היא התקשתה לספק תגובה מספקת.

 

רנו קליאו החדשה 2019 מבחן ריסוק
קליאו החדשה - סופרמיני בטוחה במיוחד.

פולקסווגן T-CROSS, הקרוסאובר העירוני החדש של פולקסווגן, הציג גם הוא רמה גבוהה של בטיחות עם ציונים של 97% בהגנה על נוסעים בוגרים ו-86% בהגנה על ילדים, אז זכה להערה של ציון בינוני בהגנה על שוק הנהג ובהגנה על ילד בן 10 על בוסטר. מערכות הבטיחות בדגם תפקדו היטב, למעט בתרחיש של ילד החוצה בין רכבים חונים בו המערכת התקשתה לזהות את הילד.

 

לקסוס UX, הקרוסאובר הקטן ביותר של לקסוס המבוסס למעשה על טויוטה C-HR, הציג ביצועים טובים ולא יפתיע אתכם לגלות שהוא הציג ביצועים זהים לשאר דגמי טויוטה שנבחנו.

אודי e-tron החשמלי הציג גם הוא כמו שאר הדגמים הנבחנים רמה גבוהה של בטיחות. הערה נרשמה למערכות הבטיחות המתקדמות שהתקשו לזהות הולך רגל בוגר החוצה את הכביש בלילה או רוכב אופניים חוצה ביום.

 

כמו תמיד, אנחנו ממליצים שלא להסתפק רק בציון הכוכבים או בציונים המסכמים של סעיפי המבחן, להיכנס לאתר EURO NCAP, להוריד את המבחן המלא ולבחון בעצמכם כל סעיף וסעיף בהתאם לשימוש שלכם ברכב.

 

מבחני ריסוק NCAP 2019
מבחני ריסוק 2019.