מיצובישי, שהיא כיום חלק מהברית רנו-ניסאן, הצהירה אשתקד כי היא תפסיק להציג דגמים חדשים עבור השוק האירופי, אך כעת אנחנו מתבשרים שהחל משנת 2023 היא דווקא תרחיב את היצע הדגמים שלה באמצעות גרסאות משלה לשני דגמים שונים של רנו. הדגמים לא יהיו מיועדים לכלל השוק האירופי אלא רק לשווקים נבחרים ביבשת.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

בשלב זה בברית מציינים רק כי מדובר בשני הדגמים "המצליחים ביותר של רנו" באירופה, אך ברנו או במיצובישי לא חושפים עדיין באילו דגמים מדובר. לצד שני דגמים אלו מיצובישי תשווק גם את האקליפס קרוס PHEV החדש שנחשף לאחרונה ולמרות שזה לא מוזכר בהודעה, גם מיצובישי אאוטלנדר החדש ישווק באירופה, אך רק בגרסת ה- PHEV של הדגם שטרם נחשפה.

 

שני הדגמים יתבססו כמובן על פלטפורמה, טכנולוגיה ומנועים של רנו, אך בחברה מציינים שהדגמים יהיו שונים וישקפו את ה-DNA של מיצובישי. עד כמה הם יהיו שונים? נחייה ונראה אך סביר להניח כי לא יהיה מדובר בשני דגמים המבוססים על אותם המכלולים אך שונים למדי כמו מיצובישי אאוטלנדר החדש וניסאן אקסטרייל החדש.

לפי מיצובישי ההצהרה מאשתקד לא השתנתה, כלומר החברה לא תייצר רכבים חדשים עבור השוק האירופי והיא תמשיך בפעילותה הנוכחית המסתכמת בעיקר בשירות לרכבים מתוצרתה שכבר נרכשו באירופה. זה מחדד את ההנחה שלנו שהדגמים שרנו תייצר עבורה לא יהיו דגמים שונים מאוד מאלו של רנו.