בחודש אפריל האחרון טויוטה חשפה את היאריס קרוס וכפי שהשם רומז בפה מלא, מדובר בקרוסאובר על בסיס היאריס החדשה, כלומר קרוסאובר עירוני הקטן יותר מטויוטה C-HR שיתחרה בדגמים כגון סיאט ארונה, פולקסווגן T-CROSS, פורד פומה, קיה סטוניק ועוד. השוק האוסטרלי הוא הראשון לקבל את הדגם, מחוץ לשוק היפני כמובן, כאשר אלינו הדגם צפוי להגיע במהלך המחצית הראשונה של 2021.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

בקצרה על הדגם: ליאריס קרוס אורך של 4.18 מטר, רוחב של 1.76 מטר, גובה של 1.59 מטר בסיס גלגלים של 2.56 מטר ונפח תא מטען של 390 ליטר. בסיס הגלגלים זהה ליאריס, אך היאריס קרוס ארוך יותר ב-24 ס"מ משמעותיים, גבוה יותר ב-12 ס"מ ומוסיף 100 ליטר לנפח תא המטען.

 

טויוטה יאריס קרוס תא הנוסעים
תא הנוסעים המוכר של היאריס.

היאירס קרוס מצויד באותן יחידות הנעה של היאריס: 1.5 ליטר 126 כ"ס בשידוך לתיבת הילוכים רציפה או 1.5 ליטר היברידי 116 כ"ס. כאופציה, בשווקים מסוימים, ניתן לקבל את הדגם עם הנעה כפולה שבגרסה ההיברידית זה אומר תוספת של מנוע חשמלי לאחורי היוצר מערכת הנעה הכפולה הנקראת בטויוטה E-Four.

העיצוב החיצוני חביב למראה עם בידול ברור מהיאריס האצ'בק, תא הנוסעים לעומת זאת, למעט שינויים מינוריים, זהה למוכר לנו היאריס החדשה. ברשימת האבזור נוכל למצוא מולטימדיה "8 עם הרחבה לאנדרואיד אוטו ואפל קאר-פליי, בקרת אקלים מפוצלת (יש גם לאזור אחד בלבד) בלם יד חשמלי, דלת תא מטען חשמלית עם פתיחה ללא מגע, מפתח חכם, בקרת שיוט אדפטיבית לכל טווח המהירויות, אור גבוה אוטומטי, בלימה אוטונומית, מערכת שמירה על מרכז נתיב הנסיעה, משטח טעינה אלחוטי ועוד.