זה אירוע די נדיר שדגם ממותג שהוא לא מותג אירופי זוכה בתואר מכונית השנה של אירופה וזה עוד יותר נדיר שדגם כזה עושה זאת פעמיים, אך היאריס הצליחה במשימה המאתגרת הזו עם ההכרזה הערב על היאריס החדשה כמכונית השנה לשנת 2021 של אירופה.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

למרות שמדובר בדגם השייך למותג מכוניות יפני, היאריס מאז ומתמיד תוכננה במיוחד עבור השוק האירופי ושם היא מתוכננת ומיוצרת (בצרפת) ומשם היא גם מגיעה לשוק המקומי שלנו. כבר הזכרנו בעבר כי היאריס החדשה מזכירה לנו במידה רבה את הדור הראשון של הדגם שהיה מהפכני בעיצובו ובגישה שלו לסגמנט הסופרמיני, זה גם הדור שהשיג ליאריס את התואר הראשון של מכונית השנה של אירופה בשנת 2000.

 

טויוטה יאריס
נשיא טויוטה אירופה מקבל את הפרס.

חבר השופטים, המונה 59 שופטים בתחום הרכב מ-22 מדינות באירופה, סיכום את הבחירה: "היאריס החדשה אמנם קטנה וקומפקטית יותר משאר הרכבים החדשים בסגמנט B, אך היא מציגה עיצוב מלהיב, איכות גבוהה, רמה גבוהה של בטיחות ואבזור נוחות יחד עם ביצועים מספקים והתנהגות כביש מהנה מעל הכל השופטים מציינים לטובה את מערכת ההנעה ההיברידית החדשה של הדגם המאפשרת לדגם להשיג צריכת דלק מצוינת ופליטת מזהמים נמוכה לצד ביצועים מספקים".

היאריס, שצברה 266 נקודות מהשופטים, עקפה בדרך אל התואר את פיאט 500 החשמלית החדשה (240 נקודות), קופרה פורמנטור (239), פולקסווגן ID3 החשמלית (224) סקודה אוקטביה החדשה (199) לנד רובר דיפנדר החדש (164) וסיטרואן C4 החדשה (143).