2022 יונדאי סטאריה
יונדאי סטאריה.
2022 יונדאי סטאריה
יונדאי סטאריה.

כלמוביל, יבואנית יונדאי בישראל, משיקה את יונדאי סטאריה (Staria) הוואן החדש של יונדאי המחליף למעשה את יונדאי i800 וכמו זה האחרון הוא משווק בגרסאות מסחריות סגורות ובגרסאות נוסעים מהודרות עם מקום ל-8 עד 9 נוסעים. הסטאריה הוא המתחרה של יונדאי לרכבים כגון פולקסווגן T7, סיטרואן ג'מפי ועוד. 

 

רכבים שהבסיס שלהם הוא וואן מסחרי הם לרוב מוצר משעמם ויזואלית בשל הצורך למקסם חלל הרכב, אך יונדאי דאגה להעניק לסטאריה עיצוב מעניין ו"חללי" שהופך את הדגם לחוויה ויזואלית, בעיקר בגרסאות הנוסעים המהודרות. ליונדאי סטאריה אורך של 5,253 מ"מ, רוחב של 1,977 מ"מ, גובה של 1,997 ובסיס גלגלים של 3,273 מ"מ כך שהוא גדול יותר מהגרסה הארוכה של פולקסווגן T7. לגרסאות הסגורות נפח תא מטען של 4,935 ליטר ובגרסאות הנוסעים מאחורי השורה השלישית תמצאו תא מטען גדול של 1,303 ליטר כך שיש מקום גם לכל הציוד של הנוסעים. 

 

2022 יונדאי סטאריה
גם בגרסה מסחרית סגורה.

החוויה הויזואלית לא עוצרת בעיצוב החיצוני וגם תא הנוסעים מספק חוויה ויזואלית מודרנית ועשירה בסגנון עיצוב שנלקח מהטוסון החדש. משטחי החלונות הענקיים יספקו לנוסעים חוויית נסיעה אוורירית במיוחד ולנהג שדה ראייה רחב במיוחד שהוא לא אופייני לרכבים מסוג זה. 

 

הגרסה המסחרית של הסטאריה משווקת כוואן מסחרי סגור בתצורת נהג+שני נוסעים עם מחיצה בין חלל הנוסעים לתא המטען או בגרסה עם חלונות צד וללא מחיצה המיועדת לאבזור מקומי עם מושבים בתצורה הרצוייה. גרסאות הנוסעים, עם מושבים מקוריים, משווקות בתצורת תשעה מושבים בסידור 3+3+3 או בדגם המפואר יותר עם שמונה מושבים בסידור 2+3+3 (שניים או שלושה 1+2 נוסעים מלפנים).

 

2022 יונדאי סטאריה תא הנוסעים
עיצוב בהשראת הטוסון.

יונדאי סטאריה משווק בישראל עם מנוע אחד בלבד, מנוע 2.2 ליטר טורבו דיזל בהספק מרבי של 177 כ"ס ומומנט מרבי של 44 קמ"ש. המנוע משודך לתיבת 8 הילוכים אוטומטית כסטנדרט בכל גרסאות הדגם והיא אחראית על הנעת הגלגלים הקדמיים. עם מנוע זה לדגם נתון תאוצה 0-100 קמ"ש של 12.4 שניות, מהירות מרבית של 185 קמ"ש וצריכת דלק משולבת של 12.2-12.3 ק"מ לליטר. בשווקים מסוימים הדגם משווק גם עם מנוע Smartstream G3.5, מנוע 3.5 ליטר V6 אטמוספרי בהספק מרבי של 272 כ"ס ומומנט מרבי של 33.8 קג"מ, וכן עם אופציה להנעה כפולה. 

 

2022 יונדאי סטאריה
יונדאי סטאריה.

בתחום האבזור, הגרסה המסחרית הסגורה נטולת מערכות בטיחות מתקדמות (חבל) ומסתפקת במובילאיי בלבד. מעבר לכך נמצא בכל הדגמים מולטימדיה "8 עם אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי, מצלמה אחורית, בלם יש חשמלי עם AUTO HOLD, בקרת שיוט, חיישני חנייה קדמיים ואחוריים, קיפול חשמלי למראות הצד, בקרת אקלים קדמית, חיישן תאורה, מרימי שמשות ועוד. הגרסה המסחרית עם החלונות מוסיפה בקרת אקלים דיגיטלית מפתח חכם וכן אבזור בטיחות מתקדם כולל בקרת סטייה מנתיב אקטיבית עם שמירה על מרכז נתיב הנסיעה, ניטור שטח מת אקטיבי, בלימה אוטונומית, זיהוי תמרורים, בקרת ערנות נהג, בקרת שיוט אדפטיבית עם מנגנון זחילה בפקקים, ועוד. 

 

בגרסאות הנוסעים (פרימיום 1+8) נמצא בקרת אקלים קדמית ואחורית עם פתחי מיזוג בתקרה לכלה נוסעים, לוח מחוונים דיגיטלי "10.25, בורר הילוכים אלקטרוני בצורת חוגה, תאורת LED פנימית, חיישן גשם, שקעי USB לכל שורות המושבים, אור גבוה אוטומטי ועוד. בדגם לקשרי הבכיר (1+7) נמצא בנוסף תאורה ראשית LED, חלון גג כפול נפתח מלפנים, חימום להגה, ריפודי עור, מושב נהג חשמלי, חימום מושבים קדמיים, חישוקי "18 במקום "17 ועוד. 2022 יונדאי סטאריה - מפרט טכני מלא להורדה.

 

לגרסאות המסחריות של הסטאריה מתלים אחוריים עם קפיצי עלי ובגרסאות הנוסעים נמצא מתלה רב חיבורי לשיפור הנוחות והתנהגות הכביש. 

 

2022 יונדאי סטאריה
משטחי חלונות ענקיים.

ניר גרוסמן מנהל חטיבת יונדאי בכלמוביל מציין כי: "בדומה לאייוניק 5 המהפכנית, גם במקרה של הסטאריה החליטה יונדאי להמציא מחדש את הקטגוריה ולחזור לשולחן השרטוטים. יונדאי הציבה מטרה לפתח ולהשיק דגם ייחודי אשר כל פרט בו נבחר ותכנן בקפידה לא רק לנהג אלא לכל בני המשפחה והנוסעים. העיצוב מעורר השראה, האבזור עשיר ומפואר כמו בכל דגמי ה- SUV והבטיחות לקוחה מדגמי היוקרה. הרכב עוצר נשימה, מעורר השראה ומעניק למשפחה הגדולה חווית נהיגה חדשה".

 

2022 יונדאי סטאריה מחירון:

 • יונדאי סטאריה 1+2 סגור - מחיר 236,900 ₪
 • יונדאי סטאריה 1+2 חלונות - מחיר 249,900 ₪
 • יונדאי סטאריה 1+8 פרימיום - מחיר 270,000 ₪
 • יונדאי סטאריה 1+7 לקשרי - מחיר 295,000 ₪

2022 יונדאי סטאריה

ניוזלטר: כל מבצעי הרכב והחדשות ישירות לדוא"ל
 • תגובות 4

תגובה...
תווים.
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
 • This commment is unpublished.
  avatar
 • This commment is unpublished.
  avatar
 • This commment is unpublished.
  avatar
  • This commment is unpublished.
   avatar