יונדאי איוניק, פולקסווגן טיגואן וטויוטה פריוס, הן המכוניות הנבחרות של ארגון הבטיחות Euro NCAP.

המכוניות הבטוחות ביותר לשנת 2016
Euro NCAP בוחר את המכוניות הבטוחות ביותר לשנת 2016.

ארגון הבטיחות האירופאי Euro NCAP מפרסם את רשימת המכוניות שהשיגו השנה את ציון הבטיחות הגבוה ביותר, בחלוקה לסגמנטים, במבחני הריסוק והבטיחות שערך הארגון במהלך 2016. בשנה זו, הארגון הוסיף להערכה הכללית של הדגם זיהוי הולכי רגל עם בלימה אוטונומית וכן ציון כפול לדגמים שלא מצוידים כסטנדרט במערכות בטיחות מתקדמות – ציון עם וללא המערכת.

 

או מלאו את הפרטים לייעוץ חינם 

מבין 18 הרכבים שנבחנו השנה, הארגון בחר לציין 3 דגמים: יונדאי איוניק בסגמנט המשפחתיות, טויוטה פריוס בסגמנט המשפחתיות הגדולות ופולקסווגן טיגואן החדש בסגמנט רכבי הפנאי הקומפקטיים. שלושת הדגמים השיגו ציון מלא של חמישה כוכבים וציונים גבוהים בכל סעיפי המבחן השונים, אך הסיבה העיקרית לבחירה בשלושת הדגמים היא העבודה שאלו דגמים "עממיים" יחסית המצוידים כסטנדרט באירופה במגוון רחב של מערכות בטיחות מתקדמות.

 

כאן המקום לציין כי הפריוס אמנם משווקת באירופה עם מערכת Toyota Safty Sense כסטנדרט, אך בארץ הדגם כלל לא מוצע עם מערכת חשובה זו, גם לא כאופציה. עוד נציין כי במהלך השנה הבאה הפריוס כן תשווק בישראל עם מערכת זו. עדכון: מיוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, נמסר כי הפריוס תווק החל מינואר 2017 עם מערכת TSS, הכוללת בלימה אוטונומית מתקדמת, התראה על סטייה מנתיב, אור גבוה אוטו' (מעבר אוטו' בין תאורת מעבר לדרך) ומערכת זיהוי תמרורים המייצרת התראה, לדוגמה, במידה והנהג עבר את המהירות המותרת בהתאם לתמרור. 

הארגון מציין בנוסף את סיאט אטקה, שהשוק לאחרונה בארץ ומצויד כסטנדרט במערכת בלימה אוטונומית, וכן את מרצדס E קלאס החדשה, שכצפוי זכתה בציונים מרשימים במיוחד ומצוידת במערכות נהיגה חצי אוטונומיות, אך היא הייתה היחידה שנבחנה השנה בסגמנט שלה (הארגון עדיין לא בחן את סדרה 5 החדשה שהוצגה לאחרונה).

 

טבלת ציוני מבחני ריסוק NCAP 2016
כל תוצאות מבחני הריסוק לשנת 2016.